Hydra seryjna zmiana ceny na ZS

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

john_doe
Posty: 649
Rejestracja: 26 maja 2008, 22:15
Rola: Inny

Hydra seryjna zmiana ceny na ZS

Post autor: john_doe »

Hej,

do wersji 2017 działało mi coś takiego:
1. dużą Hydrą dodałem przycisk i i pole na zamówieniu sprzedaży
2. User generował ZS, dodawał towar, cena narzucona z cennika + ewentualne upusty wynikające z promocji, w dodatkowe pole wpisywał wartość np. 10 i klepał to przyciskiem
3. Przycisk kalkulował nową cenę dla każdej pozycji ( ZaE_CenaUzgodniona ) oraz rabat pozycji ( ZaE_Rabat ) i dalej robiłem update tychże. Na koniec operacji dawałem

Kod: Zaznacz cały

Runtime.WindowController.PostEvent(0, Events.FullRefresh);
do wersji 2017 magicznie, fuxem, itd, po takiej operacji mechanizmy XLa same dodawały w strukturze rabatu odpowiedni rabat operatora.
Era fuksa minęła i do dziś to nie działa ( po chyba 10 latach ).

Jakie macie pomysły, sugestie w temacie "seryjna zmiana ceny"

Kiedy się to przydaje? Ano gdy operator ma informację, że dla zamówienia X ma dodać 10 zł za coś tam. Mając np. 20 pozycji nie musi przeklepywać ręcznie każdej z nich tylko daje +10 i Przelicz, boom.

p.s. będąc na dokumencie nie mogę użyć API aby np. zmodyfikować pozycję lub np. usunąć pozycję i dodać ją na nowo z nową cena....

Swiety_M
Posty: 381
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:05
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 8.0
Lokalizacja: Poznań, Września, Konin
Kontakt:

Re: Hydra seryjna zmiana ceny na ZS

Post autor: Swiety_M »

Hej,
Napewno pomiędzy 2017 a 2018 pozmieniał się mechanizm w API jeśli chciałeś samodzielnie ustawiać cenę i ignorować co zwraca macierz rabatowa.
Więc pewnie parę rzeczy pozmieniali na właśnie na zamówieniach, bo sam musiałem szukać co się zmieniło w ZamElemInfo...

PS. Przy zmianach jakie robiłeś, aż dziwnie że XL nie zgłaszał "Zmodyfikowano wiersz na innym stanowisku" :)
Pozdr
Marek Michałowski
www.tecado.pl
ERP/WMS/SFA
POZNAŃ - WRZEŚNIA

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: Hydra seryjna zmiana ceny na ZS

Post autor: Yuber »

Miałem podobnie na ZS (na innych dokumentach to działa) przy czym u mnie miało to działać dla pojedynczego super użytkownika.
Otóż Cenniki trzymały jakieś tam zakresy cen ale w wyjątkowych sytuacjach superużytkownik mógł jeszcze dodać jakiś rabat na towar.
Wszytko działo się poprawnie do momentu gdy zatwierdzany został element zamówienia.Wówczas następował reset ceny do pierwotnych wartości. Nawet łapiąc ostatnie zdarzenie nie można było tego powstrzymać. Zgłosiłem na asystę i po wymianie ogromu informacji oraz przeróżnych kombinacjach, otrzymałem odpowiedź, że owszem potwierdzają takie działanie hydry, jednak nie jest znany im mechanizm kiedy się to dzieje. Zgłoszenie zostało przyjęte ale otrzymało priorytet NISKI. Dobrze wiem co taki stan oznacza więc skończyło się tym, że do zamówień dopiąłem własną tabelę z elementami. Przeniesione zostały wszystkie elementy z cenami, wartościami i ilościami. W tym dodatku rzeliczam to i robię update w bazie danych zmienianych elementów.

john_doe
Posty: 649
Rejestracja: 26 maja 2008, 22:15
Rola: Inny

Re: Hydra seryjna zmiana ceny na ZS

Post autor: john_doe »

możesz napisać co konkretnie update'ujesz?

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: Hydra seryjna zmiana ceny na ZS

Post autor: Yuber »

ZamElem
ZAE_Rabat, ZaE_CenaUzgodniona, Zae_WartoscPoRabacie, ZaE_Cecha
ZamVat
ZaV_Netto, ZaV_Brutto(zależnie czy zamówienie netto czy brutto), ZaV_VAT

ODPOWIEDZ