[CR] Data wydruku

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

Onek
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2020, 10:14
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2019

[CR] Data wydruku

Post autor: Onek »

Hej, mam kolejny problem z Crystal Reports.
Napisałem i stworzyłem Raporty CR, w którym znajdują koszty zlecenia produkcyjnego. Główny raport zawiera pełny koszt zlecenia, a pod raporty koszty materiałów i roboczogodzin. Wszystko działa prawidłowo. Wydruk generuje się z poziomu zleceń produkcyjnych. Problemem jest tylko, że domyślny filtr określa zakres dat, z których raport ma być wygenerowany. I ten właśnie filtr nie działa w moim wydruku i pokazują się wszystkie zlecenia znajdujące się w systemie, a chciałbym żeby pokazywały się tylko np za kwiecień 2020. Gdy wybieram podgląd używanych filtrów to widzę, że filtr daty dodaje się po moich filtrach ale po wygenerowaniu wydruku nie jest używany.

Może jest ktoś w stanie mnie nakierować dlaczego to nie działa.

Korodak
Posty: 57
Rejestracja: 03 lut 2019, 21:29
Rola: Konsultant CDN XL

Re: [CR] Data wydruku

Post autor: Korodak »

Hej,

Możesz zrobić tak że przed wywołaniem wydruku wyskoczy Ci okienko w Comarch aby wybrać zakres dat i potem te prompty zostaną przesłane do CR i uwzględnione w SQL'u do CR.

Popatrz sobie jak to jest zrobione np. w widoku Towary tam sa wydruki np. stan magazynu na dzień itp.

Onek
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2020, 10:14
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2019

Re: [CR] Data wydruku

Post autor: Onek »

Dzięki za rade, prompty zrobiłem ale nie wiem jak to przekazać do SQL do klauzuli WHERE.

Onek
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2020, 10:14
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2019

Re: [CR] Data wydruku

Post autor: Onek »

Poszedłem tym tokiem z raportu towary i już udało mi się to rozwiązać.
Moim błędem było stworzenie zmiennej w CR typu data. XL date przekazuje jako liczbę więc jakby ktoś się zastanawiał, zmienna po stronie XL musi być w formacie daty, a po stronie CR w postaci liczby.
Dzięki za naprowadzenie :)

ODPOWIEDZ