[CR] Wydruk karta pracy

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

Onek
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2020, 10:14
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2019

[CR] Wydruk karta pracy

Post autor: Onek »

Witam, zaczynam przygodę z Crystal Reports.
Potrzebuje zmodyfikować wydruk [Moduł produkcja] -> Harmonogram operacji -> [Wydruk] -> Karta pracy -> Karta Pracy Start/Koniec

Podłączyłem sobie tabelę ProdTechnologie po nazwie PTE_Kod do PTE_Kod i potrzebuje dodać ProdTechnologie.PTE_Nazwa ale po dodaniu Comrach XL wyrzuca błąd "Podano nieprawidłowy argument".

Druga sprawa raport dzieli czynności po godzinach, mam np 2 razy czynność Spawanie z tymi samymi produktami tylko różnymi czasami realizacji, potrzebował bym grupować to po czynności pomijając czasy pracy.

Będę wdzięczny za wszystkie porady.

Pozdrawiam,
Szymon

Onek
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2020, 10:14
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2019

Re: [CR] Wydruk karta pracy

Post autor: Onek »

Udało mi się rozwiązać temat, jakby ktoś potrzebował to trzeba zmodyfikować procedurę od strony SQL.

havoc
Posty: 45
Rejestracja: 24 sty 2019, 09:10
Rola: Inny
Wersja: 2019

Re: [CR] Wydruk karta pracy

Post autor: havoc »

W mojej opinii lepiej nie modyfikować systemowych procedur, funkcji, widoków. Nigdy nie wiadomo co przyniesie kolejny update XLa. Wydaje mi się, że lepiej jest przygotować własną procedurę/funkcje/widok i podłączyć się do tego z poziomu wydruku.

Onek
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2020, 10:14
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2019

Re: [CR] Wydruk karta pracy

Post autor: Onek »

Pewnie masz rację, wychodzi u mnie bardzo małe doświadczenie z oprogramowaniem (2 miesiące) więc jeszcze mnie nie spotkały nie przyjemności przy aktualizacjach. Zapisałem sobie w razie problemów kopię systemowej procedury ale dzięki za uwagę ;).

ODPOWIEDZ