Problem z Cyrlicą w Comarch ERP XL 2018

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

toanjuko
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2020, 16:05
Rola: Inny
Wersja: 8.0

Problem z Cyrlicą w Comarch ERP XL 2018

Post autor: toanjuko »

Dzień dobry,

mam taki problem w programie Comarch ERP XL 2018, mianowicie chciałbym na karcie towaru na zakładce "Opisy i tłumaczenia" wprowadzić tłumaczenie rosyjskie.
Wybieram plusik (dodaj tłumaczenie):
Język: rosyjski
Nazwa: Юлия
Opis: Юлия
Podczas wpisywania Nazwa i Opis prawidłowo się wyświetlają, natomiast po zapisaniu pojawiają się pytajniki. Dlaczego tak się dzieje? W poprzedniej wersji takich problemów nie miałem - tylko w tej wersji. Baza XL'a po podniesieniu została przeniesiona na nowy serwer - może ustawienia serwera tutaj wchodzą w grę?

Korodak
Posty: 57
Rejestracja: 03 lut 2019, 21:29
Rola: Konsultant CDN XL

Re: Problem z Cyrlicą w Comarch ERP XL 2018

Post autor: Korodak »

Hej,

Jak masz włączony Comarch XL to kliknij F1 (pomoc), wyszukaj słowa kluczowe cyrylica. Jest tam informacja że w bazie danych trzeba włączyć flagę aby używać cyrylicy.


Dodatkowo sprawdź czy masz na swoim komputerze poprawnie zainstalowany dodatkowy język. (Ukraiński i Rosyjski rozszerzony/zaawansowany) robił problemy.

toanjuko
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2020, 16:05
Rola: Inny
Wersja: 8.0

Re: Problem z Cyrlicą w Comarch ERP XL 2018

Post autor: toanjuko »

Dzięki za odpowiedź.

W pomocy nie znalazłem takiej informacji że trzeba w bazie danych włączyć flagę aby używać cyrlicy. Możesz mnie nakierować w który miejscu mam to zmienić?

Dodatkowy język mam zainstalowany, ale gdy kopiuję dane tłumaczenie to powinno się obejść bez instalacji języka - w wcześniejszej wersji tak było

Korodak
Posty: 57
Rejestracja: 03 lut 2019, 21:29
Rola: Konsultant CDN XL

Re: Problem z Cyrlicą w Comarch ERP XL 2018

Post autor: Korodak »

Hej,

Karta towaru, zakładka: Opisy i tłumaczenia
Zakładka jest miejscem, w którym można w wybranym języku wprowadzić nazwę towaru.

Uwaga: Od wersji 2014.1.2 w tabeli CDN.Konfig dodano parametr kon_numer=-132. Aby była możliwość wprowadzania tłumaczeń w cyrylicy należy włączyć używanie kontrolek unicode (kon_wartosc=1).

A jakiego windowsa używasz??
Załączniki
2020-04-21_13h34_52.png

toanjuko
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2020, 16:05
Rola: Inny
Wersja: 8.0

Re: Problem z Cyrlicą w Comarch ERP XL 2018

Post autor: toanjuko »

Dzięki za odpowiedź.

właśnie w tym miejscu próbuję wprowadzić tłumaczenie:
Wybrałem język: rosyjski
Wprowadziłem kod: Юлия
Dopóki nie zapiszę tłumaczenie to wpisane słowo wyświetla się prawidłowo, po zapisaniu i ponownym podglądnięciu program wyświetla tylko ?????


W tabeli CDN.Konfig - ustawioną mam podaną wartość.

Próbowałem na Winows 10 oraz Windows Serwer 2012 - efekt ten sam.

W poprzedniej wersji systemu 2014 - taki problem nie występował i wszystkie tłumaczenia bez problemu wprowadzałem

toanjuko
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2020, 16:05
Rola: Inny
Wersja: 8.0

Re: Problem z Cyrlicą w Comarch ERP XL 2018

Post autor: toanjuko »

Odświeżam temat - czy ktoś z Szanownych Forumowiczów jest w stanie coś doradzić?

aaadeji
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2017, 12:50
Rola: Administrator CDN XL

Re: Problem z Cyrlicą w Comarch ERP XL 2018

Post autor: aaadeji »

Podbijam

ODPOWIEDZ