Historia kontrahenta - kolumna

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

Robot123
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2019, 13:39
Rola: Inny
Wersja: 2018
Lokalizacja: Wrocław

Historia kontrahenta - kolumna

Post autor: Robot123 »

Cześć,

mam mini problem z jedną kolumną w widoku Historia Kontrahenta w ERP XL: Historia kontrahenta -> Transakcje -> Chronologicznie.
Do rzeczy - chciałbym w tym widoku wyświetlić numer katalogowy produktu z tabeli CDN.TwrKarty -> Twr_Katalog

Napisałem coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

select ISNULL(Twr_Katalog, '') as NumerKat
from CDN.TraNag
join CDN.TraElem on Tre_GIDNumer = TrN_GIDNumer
join CDN.TwrKarty on TrE_GIDNumer = Twr_GIDNumer
where {filtrsql}
Wszystko działa, ale w momencie gdy na dokumencie znajduje się więcej niż jeden produkt, to wszędzie pokazuje ten sam numer katalogowy.
Mogę prosić o małą sugestię jak ten problem rozwiązać ?

blecku
Posty: 56
Rejestracja: 08 sie 2018, 10:29
Rola: Administrator CDN XL

Re: Historia kontrahenta - kolumna

Post autor: blecku »

ten skrypt nie miał prawa poprawnie działać (losowy zbieg okoliczności jedynie mógł Ci pomóc), ponieważ masz przede wszystkim stworzone błędne złączenie tabel "TraElem" i "TwrKarty"

Powinno być:

Kod: Zaznacz cały

join CDN.TwrKarty on TrE_TwrNumer = Twr_GIDNumer
Pozdrawiam,
Kamil

Robot123
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2019, 13:39
Rola: Inny
Wersja: 2018
Lokalizacja: Wrocław

Re: Historia kontrahenta - kolumna

Post autor: Robot123 »

blecku pisze:
13 maja 2019, 09:56
ten skrypt nie miał prawa poprawnie działać (losowy zbieg okoliczności jedynie mógł Ci pomóc), ponieważ masz przede wszystkim stworzone błędne złączenie tabel "TraElem" i "TwrKarty"

Powinno być:

Kod: Zaznacz cały

join CDN.TwrKarty on TrE_TwrNumer = Twr_GIDNumer
Tak - masz rację.
Tzn. pierwotnie tak miałem, ale podczas pisania tego posta przez przypadek dałem TrE_GIDNumer zamiast TrE_TwrNumer.

W każdym razie - nawet po poprawieniu tego błędu jest problem z wyświetlaniem tej kolumny - tzn. powielają mi się wartości.

ODPOWIEDZ