Wydruk standardowy CDN XL 2018.1 ucina liczbę.

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

Arcymag
Posty: 7
Rejestracja: 18 maja 2018, 13:08
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Wydruk standardowy CDN XL 2018.1 ucina liczbę.

Post autor: Arcymag »

Witam,
Problem zaobserwowany po aktualizacji do XL 2018.1
Jeden z wydruków standardowych- dokładnie: Standard (0-2 kolumny definicja) w drugiej kolumnie podczas generowania zestawień ucina pierwszą liczbę połowicznie. Na druku pdf wyświetla się wszystko ok ale na po wydruku na drukarkę lub na podglądzie na ekran liczba jest ucięta. Standard (3-4 kolumny) już drukuje się w pełni ok. Próbowałem wyeksportować wydruk i utworzyć go samodzielnie z poszerzonym polem drugiej kolumny w crystal, lecz wydruk ten zawiera parametry o czym przy eksporcie jestem informowany i mimo przekopiowania parametrów do nowego wydruku- mój się nie uruchamia.

Czy jest możliwość poprawy wydruków standardowych comarch?
A może wraz z aktualizacją do 2018.1 powinny być zaktualizowane również crystal report runtime?
Nie mogę odnaleźć przyczyny tak różnej interpretacji wydruków na drukarki, podgląd, druk do pdf
Z góry dzięki!

Swiety_M
Posty: 381
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:05
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 8.0
Lokalizacja: Poznań, Września, Konin
Kontakt:

Re: Wydruk standardowy CDN XL 2018.1 ucina liczbę.

Post autor: Swiety_M »

A nie masz problemu po prostu z marginesami na drukarce czasem? Jak wydrukujesz tego PDF który nie obcina na drukarce to jest OK?
Wydruk możesz wyeksportować, zmodyfikować format z crystalu i zaimportować z powrotem pod swoją nazwą - jako wydruk użytkownika
Następnie z oryginalnego skopiuj po prostu parametry z definicji wydruku z zakładki INNE/Parametry do swojego i powinno działać bez problemu. :D
Marek Michałowski
www.tecado.pl
ERP/WMS/SFA
POZNAŃ - WRZEŚNIA

Arcymag
Posty: 7
Rejestracja: 18 maja 2018, 13:08
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: Wydruk standardowy CDN XL 2018.1 ucina liczbę.

Post autor: Arcymag »

To niestety nie problem z marginesami :). Pola liczbowe są ucinane z lewej strony (środek wydruku) czyli tak jak by wchodziły pod kolumnę obok niż poza krawędź wydruku.
Będę drążył temat z eksportem wydruku i importem jako swój. Jednak jak na próbę teraz eksportuję wydruk standard (Nawet nie otwieram go w crystal- zero modyfikacji). Tworzę swój wydruk- importując nienaruszony wydruk standardowy. Dodaję parametry. To po uruchomieniu takiego wydruku etap ustalania parametrów przechodzi pomyślnie a już przed samym wyświetleniem wydruku w crystalu otrzymuję komunikat: "Pobranie danych z bazy danych nie powiodło się. Szczegóły: [Kod dostawcy bazy danych: 4104]
Pozdrawiam

elmiq
Posty: 1025
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:04
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wydruk standardowy CDN XL 2018.1 ucina liczbę.

Post autor: elmiq »

Pamiętaj żeby na swojej definicji oznaczyć "Ignoruj filtr z aplikacji" oraz "Ignoruj klucz z aplikacji" zgodnie z tym co jest zaznaczone na wydruku standardowym - być może to powoduje problem.

Pozdrawiam,
Mateusz
Mateusz Świerkosz

http://elmiq.blogspot.com/

Awatar użytkownika
viesiek1
Posty: 416
Rejestracja: 03 maja 2011, 18:40
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2023
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Wydruk standardowy CDN XL 2018.1 ucina liczbę.

Post autor: viesiek1 »

Też się spotkałem z tym problemem. Oprócz zaznaczenia: "Ignoruj klucz z aplikacji" trzeba jeszcze zaznaczyć: "Format zbudowany w oparciu o tabelę kolejki"
Wiesław Świergała

tel: +48 33 829 54 50
e-mail: wieslaw.swiergala@hydro.com.pl

http://www.hydro.com.pl

ODPOWIEDZ