Wydruki przez RDP - długi czas

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

kamil0495
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2016, 10:31
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2015

Wydruki przez RDP - długi czas

Post autor: kamil0495 »

Witam,
jestem nowym użytkownikiem forum, także dzień dobry wszystkim. Mam dosyć poważny problem z wydrukami przez pulpit zdalny. Starałem się wyszukać informacji w starszych tematach jednak nie mogłem nic znaleźć.

Użytkownik łączy się z serwerem i włącza Xl za pomocą RemoteApp. Kiedy wybierzemy drukarkę u klienta (drukarka przekierowana) występuje bardzo długi czas generowania wydruku (jedna faktura się drukuje 3 minuty). Kiedy wybiorę drukarkę po stronie serwera, która nie jest przekierowywana wtedy wydruk generuje się błyskawicznie. Nie mam już pomysłów jak rozwiązać ten problem. Wspomnę, że jest to drukarka sieciowa HP z zainstalowanym gołym sterownikiem PCL5 skierowaną do tego własnie modelu. Proszę o pomoc.

Jedynym wyjściem, który przychodzi mi namyśl to tak na około bardzo. Domyślne drukowanie z XL do PDF i taki automatycznie wysyłać na FTP, a po stronie klienta programik sprawdzający czy jest coś na FTP i jak jest to drukuj i usuń. Wydaje mi się jednak, że powinno być prostsze rozwiązanie.


Pozdrawiam
Kamil

taszek
Posty: 588
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:20
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: Wydruki przez RDP - długi czas

Post autor: taszek »

Może ten artykuł pomoże rozwiązać problem:

https://social.technet.microsoft.com/Fo ... inserverTS
Pozdrawiam
Wojtek Cyrklewicz

kamil0495
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2016, 10:31
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2015

Re: Wydruki przez RDP - długi czas

Post autor: kamil0495 »

Wielkie dzięki za podesłany link. Pośrednio mi pomógł. Drukarki korzystały ze sterownika easy print. Próbowałem najpierw według tej instrukcji, jednak to niewiele pomogło.
Potem pomyślałem, że wyłączę easy print i to pomogło!
Teraz wydruki śmigają, aż miło!
Jeszcze raz dzięki!

Pozdrawiam
Kamil

Awatar użytkownika
viesiek1
Posty: 416
Rejestracja: 03 maja 2011, 18:40
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2023
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Wydruki przez RDP - długi czas

Post autor: viesiek1 »

Również skorzystałem z porady i potwierdzam, że działa. Poniżej screen z konfiguracją, której dokonałem u siebie na serwerze (Windows Server 2008 R2)
EasyPrint - Windows Server 2008 R2
EasyPrint - Windows Server 2008 R2
Wiesław Świergała

tel: +48 33 829 54 50
e-mail: wieslaw.swiergala@hydro.com.pl

http://www.hydro.com.pl

ODPOWIEDZ