Tworzenie MMW, MMP

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

LeszekU
Posty: 18
Rejestracja: 09 mar 2013, 05:19
Rola: Inny
Wersja: 10

Tworzenie MMW, MMP

Post autor: LeszekU »

Witam

Potrzebuje konsultacji:
- jak za pomocą API wygenerować dokumenty MMW powiązanego z istniejącym niepowiązanym WM ?
- w jaki sposób mając utworzone MMW utworzyć do niego MMP ?
- jak do istniejącego MMP w buforze dodać niepowiązany PM.

Pracowałem już z API XL'a jednak nie bawiłem się tymi powiązaniami.
Mógłby mnie ktoś naprowadzić.
Z góry dziękuję.

JakubK
Posty: 76
Rejestracja: 09 lis 2009, 12:22
Rola: Administrator CDN XL

Re: Tworzenie MMW, MMP

Post autor: JakubK »

Witam

Powiązanie mmp z mmw:
Gidy z MMW dodajesz do MMP w ZwrNumer ,ZwrTyp,ZwrFirma,ZwrLP

Jeżeli chodzi o dokumenty magazynowe to tam są pola ZrdNumer, ZrdTyp, ZrdLP ale wiązać można tylko z dokumentami wyciągniętymi z bufora. Dlatego raczej API na to nie pozwoli.
Pozostaje tylko SQL i pilnowanie żeby przy zamykaniu dokumentów handlowych nie generował magazynowych.

LeszekU
Posty: 18
Rejestracja: 09 mar 2013, 05:19
Rola: Inny
Wersja: 10

Re: Tworzenie MMW, MMP

Post autor: LeszekU »

Dzięki za odpowiedź.

Czyli nie da się z poziomu API powiązać istniejącego WM do nowo tworzonego MMW ?
Wydawało by się, że to standardowa czynność.

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: Tworzenie MMW, MMP

Post autor: STAY_PJE »

Jest taka funkcja API [XLDokumentyZwiazane]. W dokumentacji czytamy, że można za jej pomocą zbudować listę dokumentów magazynowych, a następnie przekazać tę listę do nowego dokumentu tworzonego za pomocą funkcji [XLNowyDokument]. Nie korzystałem z niej nigdy ale czytają opis ma szansę to działać.
Wiązanie przez SQL nie zadziała, bo wygenerowanie przez API nowego nie powiązanego dokumentu MMW może rozchodować inne dostawy niż WM-ka, z którą będziemy ją chcieli powiązać.

LeszekU
Posty: 18
Rejestracja: 09 mar 2013, 05:19
Rola: Inny
Wersja: 10

Re: Tworzenie MMW, MMP

Post autor: LeszekU »

Witam

Dzięki za odpowiedź. Niestety to nie działa, przynajmniej tak jak wynika z opisu. Sprawdziłem. Nie można przekazać listy tylko ustawia się parametr Związane na 1. Jednak mimo usilnych prób nie zadziałało. Pewnie robię coś nie tak ale bez jakiegoś przykładu działającego kodu nie dam rad. Próbowałem już wszystko co przyszło mi do głowy.

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: Tworzenie MMW, MMP

Post autor: STAY_PJE »

Może w miejscu gdzie wywołujesz XLNowyDokument struktura ZwiazanyDokInfo nie jest już pamiętana. Spróbuj użyć deklaracji globalnej dla tej struktury albo wywołanie funkcji XLDokumentyZwiazane umieść w tej samej procedurze co wywołanie funkcji XLNowyDokument.
Ostatecznie spróbuj innej wersji API (wcześniejszej lub późniejszej).

LeszekU
Posty: 18
Rejestracja: 09 mar 2013, 05:19
Rola: Inny
Wersja: 10

Re: Tworzenie MMW, MMP

Post autor: LeszekU »

Listę związanych tworzę w tej samej procedurze bezpośrednio przed wywołaniem XLNowyDokument .
Działam na ostatnim API 20141 Może spróbuję wcześniejszą wersję API.

ODPOWIEDZ