Web Service - CDN ERP

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

spacear
Posty: 48
Rejestracja: 15 paź 2011, 16:29
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2014

Web Service - CDN ERP

Post autor: spacear »

Witam,
czy ktoś z forumowiczów zagłębiał się w temacie Web Service w protokole SOAP dla CDN?
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane? Chciałbym rozpocząć projekt związany z Web Service w swojej firmie i już zacząłem czytać na ten temat, ale może ktoś w praktyce wie jak i od czego zacząć.
Jaki serwer polecacie?

Mam nadzieję, że temat się rozwinie :)

Pozdrawiam
Łukasz

lolek2
Posty: 100
Rejestracja: 23 gru 2011, 21:17
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 10
Kontakt:

Re: Web Service - CDN ERP

Post autor: lolek2 »

Osobiście mam postawionego SOAP'a na IIS.
Co Cię dokładnie interesuje ? Co chcesz osiągnąć ?

spacear
Posty: 48
Rejestracja: 15 paź 2011, 16:29
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2014

Re: Web Service - CDN ERP

Post autor: spacear »

Chcę utworzyć niezależny sklep w php.
Oczywiście można to osiągnąć przy pomocy zwykłych selectów z bazy, ale nie wszystkie hostingi oferują obsługę mssql dlatego zdecydowałem się zastosować soap, ale nie do końca byłem zadowolony z rezultatów. Gdyż przy większej ilości danych w tablicy soap się wysypywał.
Więc zacząłem prace nad wcf. I tutaj przesyła dane bez problemu.
Odpałem skrypt i smiga. Ale mam problem z dobrym definiowaniem xml.
Zwracany wynik nie wchodzi bezpośrednio do klasy Response tylko od razu pokazuje całą klasę. Nie jest to uciążliwe, ale też nie jest to profesjonalne.
"Bawił" się ktoś już wcf??. Moim zdaniem jest to chyba najlepsze i kompleksowe rozwiązanie do tego co chcę osiągnąć :-)

Przemek
Posty: 292
Rejestracja: 22 kwie 2008, 20:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Web Service - CDN ERP

Post autor: Przemek »

Cała siła WCF, to taka, że XMLa na oczy się nie widzi. Visual + C# generują wszystko na podstawie odpowiednich klas.
--
Pozdrawiam
Przemysław Lepiarz
CEO, Partner - Futuriti
https://futuriti.pl
https://blog.futuriti.pl

Chcesz wdrażać, serwisować i rozwijać Comarch ERP? Nasze rekrutacje: https://futuriti.pl/kariera

spacear
Posty: 48
Rejestracja: 15 paź 2011, 16:29
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2014

Re: Web Service - CDN ERP

Post autor: spacear »

To akurat zdążyłem zauważyć :-)
Ale jeżeli chodzi o cdn'a to chyba jedno z najlepszych rozwiązań, jeżeli chcemy udostępnić webapi.

Męcze się jednak z tym jak diabli. Parametry wchodzące muszą być w tablicy, a wolałbym żeby nie były. Czy wiesz może Przemku jak to osiągnąć?? Googlowałem, kupiłem książkę i nadal nie wiem :-(

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Łukasz

spacear
Posty: 48
Rejestracja: 15 paź 2011, 16:29
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2014

Re: Web Service - CDN ERP

Post autor: spacear »

Dziękuję za zainteresowanie tematem.
Napiszę może o co mi dokładnie chodzi.
Mianowicie chciałbym przekazać parametry bezpośrednio, a nie za pomocą tablicy.
Przykładowy klient w php:

$client->Metoda(parametr1, parametr2);

a nie jak to aktualnie mam:

$client->Metoda(array("paramert"=>parametr1, "parametr"=>parametr2));

Nie jest to uciążliwe, ale wolałbym żeby zasada działania była tak jak to opisałem w pierwszym przykładzie.
Czy za pomocą WCF można w ten sposób klienta skonfigurować?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Łukasz

tatarysh
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2018, 13:46
Rola: Inny
Wersja: 2016

Re: Web Service - CDN ERP

Post autor: tatarysh »

Witam, przepraszam że odświeżam temat. Szukam sposobu aby móc wykonywać zapytania do API ERP XL z poziomu innych języków (najlepiej PHP). Próbowałem zdekompilować cdn_api.dll, niestety nie udało mi się, chciałbym zobaczyć w jaki sposób odbywa się komunikacja, na jakim porcie itd. Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć jak się do tego zabrać? Niestety nie mam dostępu do dokumentacji. Być może ktoś ma gotową bibliotekę?

Awatar użytkownika
glaz
Posty: 379
Rejestracja: 23 lip 2008, 23:46
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2018
Lokalizacja: Kraków

Re: Web Service - CDN ERP

Post autor: glaz »

Z PHP możesz połączyć się bezpośrednio do bazy danych erpxl (MSSQL) tyle, że dopóki czytasz dane to ok. Pisanie po tabelach to już inna bajka.
Co do bibliotek php to umowa NDA zabrania ujawniania dokumentacji tabel systemu, więc raczej ciężko będzie znaleźć kogoś kto własne rozwiązanie upubliczni (tym bardziej że tylko koszerne CDNAPI nie powoduje zerwania gwarancji producenta).
Pozostaje wydobyć od partnera dokumentację CDNAPI i powołać w php obiekt COM na maszynie z windows/apache/php na rzecz którego wywołasz metody z CDNAPI lub napisać sobie własny framework :-( .
! (CDN XL and ERP XL) = ?

tatarysh
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2018, 13:46
Rola: Inny
Wersja: 2016

Re: Web Service - CDN ERP

Post autor: tatarysh »

Jeśli chodzi samo odczytywanie danych z bazy danych to sobie radzę, jednak w niedalekiej przyszłości chcielibyśmy przepisać kilka integratorów (i je na bieżąco aktualizować/dostosowywać), lecz do tego będzie potrzebny zapis do bazy - a wolałbym tego nie robić sqlkami, tylko skorzystać z API.

Awatar użytkownika
glaz
Posty: 379
Rejestracja: 23 lip 2008, 23:46
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2018
Lokalizacja: Kraków

Re: Web Service - CDN ERP

Post autor: glaz »

Więc zostaje niewydajne, niezupełne (brak pełnego pokrycia obiektów ERPXL przez metody) i zawodne API, lub podpisanie umowy z C. i rzeźba w bazie na własną rękę.
Można jeszcze znaleźć partnera, który ma własne i być może pobłogosławione przez producenta rozwiązanie lub na własną rękę testować różne rozwiązania np: viewtopic.php?f=23&t=4730

Z tego ostatniego nie korzystałem, ale wygląda interesująco.
! (CDN XL and ERP XL) = ?

ODPOWIEDZ