Dynamiczne parametry wydruku - GetSQL

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

davson
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2012, 09:28
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 10

Dynamiczne parametry wydruku - GetSQL

Post autor: davson »

Witam wszystkich.
Chcę aby w trakcie wywoływania wydruku faktury sprzedaży FS pojawiał się parametr wydruku "opis nagłówka" i domyślnie w okienku był pokazany aktualny opis nagłówka z dokumentu.

Jeśli w parametrach ustawię konkretny GIDNumer dokumentu to wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

@PAR ?@S20|opis|&opis:{GetSQL('SELECT CDN.TrNOpisy.TnO_Opis  from CDN.TrNOpisy INNER JOIN CDN.TraNag ON
            CDN.TrNOpisy.TnO_TrnNumer = CDN.TraNag.TrN_GIDNumer where CDN.TraNag.TrN_GIDNumer= 221933' )} @? PAR@
lub

Kod: Zaznacz cały

 @PAR ?@S20|opis|&opis:{GetSQL('SELECT TnO_Opis  from CDN.TrNOpisy where CDN.TrNOpisy.TnO_TrnNumer  = 221933' )} @? PAR@ 
Jeśli GIDNumer ma być pobierany dynamicznie to definicje przerabiam odpowiednio:

Kod: Zaznacz cały

@PAR ?@S20|opis|&opis:{GetSQL('SELECT TnO_Opis  from CDN.TrNOpisy where CDN.TrNOpisy.TnO_TrnNumer  = ' &trn_gidnumer )} @? PAR@
i

Kod: Zaznacz cały

@PAR ?@S20|opis|&opis:{GetSQL('SELECT CDN.TrNOpisy.TnO_Opis  from CDN.TrNOpisy  INNER JOIN CDN.TraNag ON
           CDN.TrNOpisy.TnO_TrnNumer = CDN.TraNag.TrN_GIDNumer where  ' & FiltrSql)} @? PAR@ 
FiltrSQL przekazuje (TrN_GIDTyp=2033 AND TrN_GIDNumer=221933)

Po przeróbkach parametr nie działa.
Co robię źle ????????

ftp32
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2018, 13:51
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 8.0 HR1

Re: Dynamiczne parametry wydruku - GetSQL

Post autor: ftp32 »

FiltrSql-nie powinno działać

@PAR ?@S20|opis|&opis:{GetSQL('SELECT CDN.TrNOpisy.TnO_Opis from CDN.TrNOpisy INNER JOIN CDN.TraNag ON
CDN.TrNOpisy.TnO_TrnNumer = CDN.TraNag.TrN_GIDNumer where where (TrN_GIDTyp='&trn_gidnumer&'AND TrN_GIDNumer='&trn_gidtyp&') )} @? PAR@
- pisałem z głowy nie testowane ale powinno działać

taszek
Posty: 585
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:20
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: Dynamiczne parametry wydruku - GetSQL

Post autor: taszek »

Nie będzie działać. Ani FiltrSQL ani wartości z bufora tabeli nie są podstawiane do zmiennych dynamicznych.
Pozdrawiam
Wojtek Cyrklewicz

elmiq
Posty: 1025
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:04
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynamiczne parametry wydruku - GetSQL

Post autor: elmiq »

Nie wiem czemu to jest odkopane po 6 latach - temat został "załatwiony" mailowo ze mną z tego co pamiętam :)
Mateusz Świerkosz

http://elmiq.blogspot.com/

Darek K
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:58
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2019

Re: Dynamiczne parametry wydruku - GetSQL

Post autor: Darek K »

A jest szansa żeby podzielić się tą wiedzą tajemną?
Nie wiem czemu to jest odkopane po 6 latach - temat został "załatwiony" mailowo ze mną z tego co pamiętam :)

ODPOWIEDZ