Edycja formatu wydruków

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

Tyriado
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2023, 09:30
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2023

Edycja formatu wydruków

Post autor: Tyriado »

Cześć. Ktoś mi powiedzieć, gdzie są formaty wydruków, jak to mogę edytować. O ile niektóre jak druk etykiet są w definicji, to sobie poradziłem pracując na kopii to część jest bez definicji, jakby z jakiegoś pliku to czytało, z bazy - właściwe sam nie wiem. Mam tam tylko napis "Binarny format". Może ktoś parę słów napisać? Bo zastanawiam się, czy to jest jakiś plik w Crystal Reports, czy z bazy jakoś bezpośrednio odczytywane.

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 720
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Edycja formatu wydruków

Post autor: praiser »

Wydruki oparte o Crystal Reports. Do edycji potrzebne oprogramowanie https://www.sap.com/poland/products/tec ... ports.html

Comarch ma chyba odchodzić od SAP CR na rzecz sPrint ale jak widzę na razie (mam wersje 2023) to CR ma się dobrze.
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

Tyriado
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2023, 09:30
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2023

Re: Edycja formatu wydruków

Post autor: Tyriado »

Ok, dzięki. Wygląda bardzo podobnie do Visual Studio swoją drogą. To skoro to raport CR to jest to, jak rozumiem plik? Bo to nie zadziała tak, że odpalę CR i nagle będę miał to zgrane z XLem, ze mi się wydruki wyświetlą. Tylko to musi być plik, nie wiem, czy znalazłem dobre rozszerzenie .rpt? Czy ja źle myślę?

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 720
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Edycja formatu wydruków

Post autor: praiser »

Predefiniowanych przez Comarch wydruków nie możesz zmieniać ale możesz ich użyć jako wydruki użytkownika.

Kopie takiego pliku .rpt otwierasz w edytorze CR (swoją drogą można można w konfiguracji XL wskazać plik exe dla Crystal Reports i będzie to proces automatyczny pod ikoną lupy w definicji wydruku)

Z grubsza zmieniasz co potrzeba i możesz od razu przetestować zmiany na podglądzie po uprzednim podłączeniu źródła danych (SQL) i przekazując parametry z XL albo zapisać zmiany i importować do XL jako własny wydruk i w taki sposób testować.
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

Tyriado
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2023, 09:30
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2023

Re: Edycja formatu wydruków

Post autor: Tyriado »

A lokalizacjach tych plików .rtp? Nawet domyślnych, aby mógł zrobić kopię na wzór.

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 720
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Edycja formatu wydruków

Post autor: praiser »

Z definicji wydruku robisz eksport, zielona strzałka.
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

Tyriado
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2023, 09:30
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2023

Re: Edycja formatu wydruków

Post autor: Tyriado »

Aaaa, bo ja myślałem, że to tylko wtedy mogę eskport zrobić sensownie jak mam tekstowe (jak ZPL do etykiet). Dzięki za info,

ODPOWIEDZ