Problem z wydajnością

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

LuqSoft
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2023, 21:19
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 2023

Problem z wydajnością

Post autor: LuqSoft »

Cześć wszystkim!

Mam pytanie odnośnie samej bazy danych.
Załóżmy taki scenariusz.
- mam te samą bazę danych XL podpiętą na swoim lokalnym serwerze i u klienta na jego serwerze
- serwer klienta jest wielokrotnie wydajniejszy od mojego mojego
- puszczam select top 10000 * from cdn.TraNag
- u mnie wykonuje się 3 sekundy, u klienta 9-10

Czy macie jakiś sposób na prześledzenie gdzie może być wąskie gardło powodujące 3 krotnie dłuższy czas wykonania praktycznie wszystkich operacji w bazie danych? Dałem przykład selecta ale tyczy się to wszystkiego co robimy w XLu.

U klienta wyłączyłem wszystkie niestandardowe triggery, dodatki, IIS, harmonogram zadań, SQL agenta, oraz testowałem to w momencie gdy tylko ja miałem połączenie z bazą danych. Serwer pracuje w trybie wysokiej wydajności. Pliki tmp oraz bazy danych są postawione na SSD.

LuqSoft
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2023, 21:19
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 2023

Re: Problem z wydajnością

Post autor: LuqSoft »

Edit//
Wersja SQL ta sama, nawet wgrane identyczne CU. RAM na serwerze klienta ograniczony do 80% i faktycznie tyle pobiera (był restart po drodze). Parametry takie jak max degree of parallelism, cost threshold, itd. są te same.

StabiL
Posty: 48
Rejestracja: 28 cze 2017, 15:41
Rola: Konsultant CDN XL

Re: Problem z wydajnością

Post autor: StabiL »

W pierwszej kolejności można wykonać reindeksacje i zaktualizować statystyki na bazie danych.

Czy zapytania puszczane były z localhosta danego serwera? Tam też jest wolno ? Może problem tkwi w sieci.

Jeżeli środowisko jest zwirtualizowane to zweryfikować ile CPU używanych jest na instancji SQL. W sumie można to zweryfikować niezależnie od tego czy to fizyczna maszyna czy wirtualna.

Parametry bazy temp są takie same? Podzielone są na tyle samo części, o ile w ogóle ?

Compatibility level i recovery model ustwione tak samo ?

vigo
Posty: 154
Rejestracja: 25 maja 2010, 10:09
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2019
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Problem z wydajnością

Post autor: vigo »

Sprawdzałeś czy w ustawieniach Windowsa w Opcjach zasilania jest ustawione na "Wysoka wydajność" ?

Lukas
Posty: 126
Rejestracja: 28 wrz 2017, 14:57
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2019

Re: Problem z wydajnością

Post autor: Lukas »

Hej,

właśnie zainstalowałem na kompie sql w wersji developer bez jakichkolwiek zmian i zapytanie * cdn.tranag wykonuje mi się 29 sekund, a u klienta 40 różnica zatem okrutna.

ODPOWIEDZ