Dokumenty

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

Lilpri
Posty: 130
Rejestracja: 13 maja 2019, 11:04
Rola: Administrator CDN XL

Dokumenty

Post autor: Lilpri »

Hej,
W nowej firmie mam taki głupi przypadek dowolności wystawiania dokumentów (księgowe się zgodziły i co może szaraczek :) ).
Otóż wystawiają dokumenty:
- spinacze elementów
- spinacze nagłówków
- normalne FS/FSE/PA

Chciałbym wyszukać całą ścieżkę, muszę zrobić procedurkę dodającą na wszystkich określony parametr z poziomu ostatniego dokumentu.
Ma ktoś jakiś patent na to?
Próbowałem wyciągać to w ten sposób:

Kod: Zaznacz cały

from cdn.tranag spi
left join cdn.tranag trn on spi.trn_spityp=trn.trn_gidtyp and spi.trn_spinumer=trn.trn_gidnumer and trn.trn_gidtyp in (2033, 2035)
join cdn.traelem on spi.trn_gidtyp=tre_gidtyp and spi.trn_gidnumer=tre_gidnumer
join cdn.kntkarty on spi.trn_knttyp=knt_gidtyp and spi.trn_kntnumer=knt_gidnumer
join cdn.opekarty s on spi.trn_opetypw=s.ope_gidtyp and spi.trn_openumerw=s.ope_gidnumer
left join cdn.opekarty t on trn.trn_opetypw=t.ope_gidtyp and trn.trn_openumerw=t.ope_gidnumer

Ale dla spinaczy elementów wychodzi, że dokument spinany (alias spi) się kwalifikuje, natomiast dla spinaczy nagłówków muszę brać tabelkę z aliasem trn. I nie wiem jak to prosto ogarnąć :)
Może ma ktoś to już ogarnięte?

vigo
Posty: 154
Rejestracja: 25 maja 2010, 10:09
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2019
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dokumenty

Post autor: vigo »

Odpal SQL profilera i uruchom podgląd związanych na jakimś dokumencie wtedy poszukaj selecta który to pobiera.

ODPOWIEDZ