Dodanie do wydruku faktury eksportowej (ze spinacza) numeru zamówienia u kontrahenta

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

Akos72
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2023, 08:33
Rola: Inny
Wersja: 2022

Dodanie do wydruku faktury eksportowej (ze spinacza) numeru zamówienia u kontrahenta

Post autor: Akos72 »

Dzień dobry,
mam kilka pytań odnośnie wydruku faktury eksportowej w Crystal Reports. Mam do wydruku faktury eksportowej (ze spinacza) dodać numer zamówienia u kontrahenta.
W samej fakturze w systemie ERP XL, w oknie nagłówka, w polu zamówienie nie mam wpisanych żadnych danych. Wiem od użytkownika, że takie numery u kontrahenta zapisywane są u nas na WZ. Teraz pytanie, czy jestem w stanie dodać te pole do wydruku faktury poprzez Crystala? Gdyby informacje były niepełne, proszę dać znać to będę na bieżąco dodawał brakujące kolejne dane.

Dziękuję z góry za porady.
Pozdrawiam, Akos72.

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 720
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Dodanie do wydruku faktury eksportowej (ze spinacza) numeru zamówienia u kontrahenta

Post autor: praiser »

Zaczynając od zamówienia ZS, to najlepiej zamówienie kontrahenta wpisać jako pole: <U kontrahenta> w zakładce nagłówek.
Jeżeli numer dopisywany jest na WZ to pytanie w którym polu ? Opisu nagłówka ?
W obu przypadkach nie powinno być problemu z wyciągnięciem wartości pola na wydruk.
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

Akos72
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2023, 08:33
Rola: Inny
Wersja: 2022

Re: Dodanie do wydruku faktury eksportowej (ze spinacza) numeru zamówienia u kontrahenta

Post autor: Akos72 »

Numer u kontrahenta zapisany jest na WZ w Nagłówku, "schowane" pod przyciskiem Zamówienia (po kliknięciu wyświetla mi Listę zamówień, gdzie jedna z kolumn to Zamówienie klienta - chyba tego szukam, czy się mylę).
Dziękuję i pozdrawiam,
Akos72

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 720
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Dodanie do wydruku faktury eksportowej (ze spinacza) numeru zamówienia u kontrahenta

Post autor: praiser »

To są pola <u kontrahenta> z zamówienia ZS

ZamNag.ZaN_DokumentObcy

Najlepiej to chyba zrobić subraport i przekazać tam odpowiednie parametry
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

Akos72
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2023, 08:33
Rola: Inny
Wersja: 2022

Re: Dodanie do wydruku faktury eksportowej (ze spinacza) numeru zamówienia u kontrahenta

Post autor: Akos72 »

Znalazłem w tym wydruku podraport o nazwie formuł: Zam_lista i Zam_zliczanie.
W jednej z formuł mam coś takiego: shared stringvar tekst, w drugiej z kolei dodawanie do tego tekstu "Command.Expr1000". Cóż to oznacza? Sam podraport nie działa, bo nie wyświetla mi tejże listy numeru zamówień u kontrahenta. Gdzie ewentualnie mógłbym doczytać o podraportach w CR? Nie ukrywam, że nigdy nie dodawałem podraportów i jest to dla mnie coś nowego.
Dziękuję i pozdrawiam,
Akos72.

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 720
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Dodanie do wydruku faktury eksportowej (ze spinacza) numeru zamówienia u kontrahenta

Post autor: praiser »

shared stringvar to złączenie w jedno pole wynikowe zapytania z Command.

Jeżeli to subraport z domyślnego wydruku XL to dla spinacza nagłówkowego, zapytanie powinno zawierać wszystko co potrzebne, żeby wyświetlać
numery zamówień XL razem z numerami obcymi w nawiasach np: ZS-15/VAT [00001], ZS-16/VAT [00002]

Sprawdź czy wyświetlanie subraportu nie jest wyłączone bezwarunkowo lub warunkowo.
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

Akos72
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2023, 08:33
Rola: Inny
Wersja: 2022

Re: Dodanie do wydruku faktury eksportowej (ze spinacza) numeru zamówienia u kontrahenta

Post autor: Akos72 »

Nie widzę żeby były włączone jakieś warunki przy wyświetlaniu subraportu. Nie wyświetla mi żadnych danych. Próbowałem coś zdziałać, ale powiem szczerze, że nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Prosiłbym o jakieś dodatkowe wskazówki. W załączniku wrzucam jak wygląda wnętrze subraportu.
Pozdrawiam, Akos72.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (22.47 KiB) Przejrzano 1368 razy

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 720
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Dodanie do wydruku faktury eksportowej (ze spinacza) numeru zamówienia u kontrahenta

Post autor: praiser »

Na wydruku nic się nie pojawia czy też pojawia się "Order no: " bez numerów zamówień ?

Jeżeli nic to trzeba zobaczyć na raport główny czy subraport nie jest wyłączony z wyświetlania. (Formula workshop). Wyłączony subraport jest zwykle szary. Może też mieć wyłączenie warunkowe np:
Clipboard02.jpg

Jeżeli pojawia się tekst "Order no:" to trzeba sprawdzić zapytanie subraportu w Database expert i sprawdzić czy tam jest wszystko ok.

Domyślnie wygląda tak:
Clipboard06.jpg
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

Akos72
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2023, 08:33
Rola: Inny
Wersja: 2022

Re: Dodanie do wydruku faktury eksportowej (ze spinacza) numeru zamówienia u kontrahenta

Post autor: Akos72 »

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Z tego co widzę, to wyświetla mi numer zamówienia tylko w momencie, gdy w fakturze (gdy wejdę w nią w systemie) w polu zamówienia w nagłówku wpisany jest numer.
Czyli muszę wyciągnąć ze spiętej WZ z listy jej zamówień "zamówienie klienta".

Tak wygląda potencjalna ścieżka (nie jestem pewien).
Faktura/faktura(spinacz) -> powiązane WZ -> z powiązanych WZ lista zamówień z pola Zamówienia (nagłówek w WZ).
Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Pozostaje jeszcze kwestia w jaki sposób można dostać się do tych danych z poziomu Crystala.

Pozdrawiam, Akos72.

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 720
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Dodanie do wydruku faktury eksportowej (ze spinacza) numeru zamówienia u kontrahenta

Post autor: praiser »

Nie powinieneś nic wyciągać. Ten wydruk działa tak, że gdy na fakturze w nagłówku jest wypełniony numer to działa ten warunek ukrywania/ujawniania:
Clipboard02.jpg
a gdy pole 'Zamówienia' w nagłówku faktury jest puste to wstawiany jest subraport i działa ten warunek:
Clipboard03.jpg
Ty chcesz przeczytać nr zamówienia obcego z dokumentu/dokumentów ZS zatem coś musi u ciebie blokować nie spełnianie tej formuły:

@Numer_zamowienia

if {%NumerZamowienia}<>'' and {TraNag.TrN_ZamDokumentObcy}<>'' Then
{%NumerZamowienia} + '[' + {TraNag.TrN_ZamDokumentObcy} +']'
Else if {%NumerZamowienia}<>'' or {TraNag.TrN_ZamDokumentObcy}<>'' Then
{%NumerZamowienia} + ' ' + {TraNag.TrN_ZamDokumentObcy}
Else ''

Spróbuj użyć domyślnego wydruku faktury eksportowej czy działa poprawnie.
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

ODPOWIEDZ