Karta kontrahenta podział na rejony

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

brex87
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2019, 08:20
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2018

Karta kontrahenta podział na rejony

Post autor: brex87 »

Dzień dobry, z jakiej tabeli XL pobiera Rejon, który pojawia się w Karta kontrahenta > Grupy i Rejony > Rejony
Czy jest to powiązane z miejscem Karta kontrahenta > Ogólne > Rejon ?
W jaki sposób mogę sobie porównać w SQL, czy Grupy i Rejony > Rejony = Ogólne > Rejon?

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 685
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Karta kontrahenta podział na rejony

Post autor: praiser »

W tabeli CDN.KntRejony są Rejony Kontrahenta.

join do KntKarty on Knt_GIDNumer=KnR_KntNumer
join do Rejony on REJ_Id=KnR_Rejon

W polu Karta kontrahenta > Ogólne > Rejon pojawia się rejon domyślny i jest to pole Knt_RegionCRM z CDN.KntKarty
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

brex87
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2019, 08:20
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2018

Re: Karta kontrahenta podział na rejony

Post autor: brex87 »

W takim razie jeśli zmieni się regionyCRM w Karta kontrahenta > Ogólne > Rejon to nie wpłynie to na Karta kontrahenta > Grupy i Rejony > Rejony ?
Dodam, że mam klientów podzielonych właśnie na rejony i chciałbym zmienić to w 2 miejscach.

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 685
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Karta kontrahenta podział na rejony

Post autor: praiser »

Nie wystarczy menu kontekstowe pod prawym przyciskiem ?
Jest tam dołączanie, odłączanie i rejon domyślny.

Jeżeli ustawisz rejon domyślny klientowi w którym go nie ma to jednocześnie zostanie do takiego rejonu dodany.
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

brex87
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2019, 08:20
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2018

Re: Karta kontrahenta podział na rejony

Post autor: brex87 »

Mam 10 grup klientów, które również są rejonami i w środku od około 20 do 50 klientów podzielone na województwa.
Zrzuciłem sobie wszystkich klientów i wyznaczyłem przerzucenie ich do nowych rejonów.
Chcę ograniczyć liczbę grup do 5, ale ręczne klikanie wszystkich zajmuje czas, a czy jest możliwość zaktualizowania tego z poziomu bazy danych?
Bo jak przypiąłem testowo kontrahentowi rejon Mazowieckie to ten rejon nie zmienił się w zakładce Grupy i Rejony, a co za tym idzie nie został przeniesiony do grupy Mazowieckie.

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 685
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Karta kontrahenta podział na rejony

Post autor: praiser »

Kontrahent może być w wielu rejonach. Przypięcie jednego nie spowoduje odłączenie od innego.

Jeżeli indeksy mają uzupełnione pole województwo to ja bym dodał kolumnę 'województwo' dla zakładki Kontrahenci,Grupy i Rejony i manipulował poprzez
sortowanie wg województwa i seryjne dopinanie i odpinanie rejonów menu kontekstowym.
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

ODPOWIEDZ