[Hydra Sql] Gdzie trzymać własne dane

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

un86
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2018, 01:17
Rola: Inny
Wersja: 8.0

[Hydra Sql] Gdzie trzymać własne dane

Post autor: un86 »

Dzień dobry,

wdrażam się aktualnie w pisanie własnych rozwiązań używając dużej hydry, stworzyłem sobie już całą logikę której potrzebuję i doszedłem do momentu w którym chciałbym zapisać gdzieś kilka prosty danych (jakiś klucz / jakaś wartość).
Tutaj pojawia się pytanie - gdzie trzymać takie dane ?
1. jest jakaś tabela do której mogę sobie takie dane dodać zapisać i one nie wpłyną na działanie XL'a ?
2. powinienem zrobić własną baze/tabele obok xlowej dla takich rzeczy aby było bezpiecznie ?
3. jakieś inne rozwiązanie które dla starych wyjadaczy będzie poprawne ? :)

Miło by było gdyby takie rozwiązanie nie wpływało na przyszłe update'y XL'a
Wszelkie sugestie mile widziane.

rolski95
Posty: 101
Rejestracja: 21 lut 2019, 08:24
Rola: Administrator CDN XL

Re: [Hydra Sql] Gdzie trzymać własne dane

Post autor: rolski95 »

Stworzenie własych tabel jest dobrym rozwiązaniem. Po podniesieniu wersji XL nic się z nimi nie dzieje.

un86
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2018, 01:17
Rola: Inny
Wersja: 8.0

Re: [Hydra Sql] Gdzie trzymać własne dane

Post autor: un86 »

Dzięki, tak sądziłem i tak działam dalej :)

rafalW
Posty: 60
Rejestracja: 15 sty 2012, 14:13
Rola: Inny
Lokalizacja: Puławy

Re: [Hydra Sql] Gdzie trzymać własne dane

Post autor: rafalW »

Zalezy co chcesz przechowywac i jaki ma byc dostep. Tabela owszem, jak najbardziej, zaleta jest widocznosc dla wszystkich uzytkownikow, ale jednak jest z tym troche zabawy. No i robi sie skompikowanie jesli ma to byc np konfiguracja dla danego uzytkownika. W takim wypadku prostszy/szybszy bedzie config w pliku xml czy json trzymany w katalogu Dane Aplikacji

Kod: Zaznacz cały

string filePath = Path.Combine(Environment.GetFolderPath(Environment.SpecialFolder.ApplicationData), "abc.cfg");

un86
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2018, 01:17
Rola: Inny
Wersja: 8.0

Re: [Hydra Sql] Gdzie trzymać własne dane

Post autor: un86 »

Będę pamiętał, jednak w tym przypadku dane mają być widoczne dla wszystkich + szybki update też wymagany. Bardziej się przez chwilę zastanawiałem czy w XL'u są jakieś tabele które sobie można wykorzystać do trzymania customowych danych.

ODPOWIEDZ