Problem z wartościami na FSE

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

marceynowa
Posty: 341
Rejestracja: 29 lut 2008, 11:27
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Lokalizacja: Gdynia

Problem z wartościami na FSE

Post autor: marceynowa »

XL w wersji 2021.1 - taki fajny błąd:
- faktura FSE w walucie obcej - elementy mają cenę np. w EUR i przeliczoną na PLN
- użytkownikowi podczas pracy niespodziewanie zamyka się ERP XL
- dokument jest czerwony na liście, podczas jego otwarcia - system informuje, że dokument jest uszkodzony i podejmuje się jego naprawy.
- po naprawie na elemencie (zakładka Kalkulacja) - cena w EUR równa się tyle ile cena w PLN - dwie takie same liczby! Nie zgadza się równanie ilość x cena = Wartość. Wartość nagłówka nie jest zgodna z wartością elementów.

Taki błąd można wygenerować dla dokumentu w buforze oraz zatwierdzonego.

Czy ktoś też ten błąd zauważył? A może znalazł jakieś rozwiązanie?

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z wartościami na FSE

Post autor: Yuber »

Nie zgadza się równanie ilość x cena = Wartość. Wartość nagłówka nie jest zgodna z wartością elementów.
:mrgreen:
Od lat mam ten problem na wszystkich dokumentach, a w zasadzie odkąd znam XL-a. Zdarza się to na zamówieniach zwykłych ZS, na ofertach, na fakturach, paragonach i wszędzie tam gdzie występują elementy i nagłówek. Tyle, że nie muszę wywalać systemu a dzieje się to czasami podczas przekształcania ZS do FS gdzie np jest zaliczka.
Wg C tylko ja mam taki błąd.
Jedyne co wymyśliłem to trigger który przy zmianie TrN_Stan zlicza elementy i porównuje z nagłówkiem. Dodatkowo, żeby użytkownik nie wydrukował takiego dokumentu to blokuje mu wydruk przy takiej różnicy.

DarekSSW
Posty: 8
Rejestracja: 21 sie 2023, 10:25
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022

Re: Problem z wartościami na FSE

Post autor: DarekSSW »

Cześć, jesteś w stanie mi pokazać ten trigger ? :)

ODPOWIEDZ