Korzystanie z modułu Import

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

marceynowa
Posty: 341
Rejestracja: 29 lut 2008, 11:27
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Lokalizacja: Gdynia

Korzystanie z modułu Import

Post autor: marceynowa »

Czy ktoś wśród użytkowników forum korzysta z modułu Import?
Jakie wrażenia?
Moje są takie, że wydaje mi się że jestem jednym z niewielu użytkowników, i nic się w nim nie dzieje - błędy nie są usuwane, nie ma żadnego rozwoju funkcjonalności.
Od 8 lat zgłaszam do Comarchu błąd polegający na braku aktualizacji kursu przy zmianie Daty zgłoszenia, i nic się nie dzieje.

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: Korzystanie z modułu Import

Post autor: Yuber »

No podzielam takowe wrażenia :mrgreen:
Również potwierdzam problem z aktualizacją kursu.

vahabit
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2021, 15:13
Rola: Administrator CDN XL

Re: Korzystanie z modułu Import

Post autor: vahabit »

Dopiero zaczynamy pracować z tym modułem. Od księgowych jeszcze nie otrzymałem zgłoszenia o problemach z kursem. :D

marceynowa
Posty: 341
Rejestracja: 29 lut 2008, 11:27
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Lokalizacja: Gdynia

Re: Korzystanie z modułu Import

Post autor: marceynowa »

Księgowa problemów z kursem raczej nie zgłosi.
Kwestia tego do czego moduł jest wykorzystywany - czy do rejestracji SAD (odwzorowanie w systemie dokumentu otrzymanego z Urzędu Celnego) czy to tworzenia SAD wysyłanego do Urzędu (choć sam nie wiem czy to się w ogóle da zrobić).

W pierwszym przypadku jeżeli nie wczyta się prawidłowy kurs, to wartość np. VAT będzie inna na dokumencie, a inna w ERP XL.
I wtedy księgowa zgłosi problem.

U nas problem występuje na przełomie miesiąca, gdzie dokument pobiera już nowy kurs (w tej chwili kurs dla SAD jest stały przez cały miesiąc), a rejestrujemy dostawę odprawioną jeszcze w poprzednim miesiącu.

ODPOWIEDZ