"androidowy" interfejs

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

JarekZ
Posty: 135
Rejestracja: 02 paź 2014, 14:11
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

"androidowy" interfejs

Post autor: JarekZ »

pod tytułem : "frontem do klienta"
musiałem napisać interfejs do XL-a na androida.
W chwili obecnej mam zamówienia,faktury,płatności opakowania,lista towarów. Do dokumentów są szczegóły pozycji, do towarów dane o towarze.
Aplikacja przede wszystkim dla klientów, którzy chcą widzieć statusy zamowień, swoje płatnosci, swoją cenę towaru, stan magazynowy itd itd.
Jak ktoś jest chętny to proszę na priv, prześlę APK - wszelkie konstruktywne uwagi mile widziane. Całość pracuje jeszcze na zwykłym kompie, gdzie nie ma nawet SSD. Baza XL-a ma ok 70GB.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2020, 15:03 przez JarekZ, łącznie zmieniany 1 raz.

JarekZ
Posty: 135
Rejestracja: 02 paź 2014, 14:11
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Re: "androidowy" interfejs

Post autor: JarekZ »

odnośnie poprzedniego "postu", wysyłam odpowiedzi na pytania które dostałem :
- aplikacja działa na androidzie 8 i nowszym
- w chwili obecnej działa on-line
- nie ma bezpośredniego dostępu do danych - działa na serwerze REST
- dane są z procedur - jawne procedury
- jest dodawanie zamówień do osobnej tabeli a nie bezpośrednio do XL-a, potem można to przenieść przez np przez API.
- serwer do wymiany danych nie wymaga IIS,Apache czy innego softu. Wystarczy uruchomienie exe jako usługi, wpisanie parametrów do bazy, przekierowanie jednego portu i tyle
- ERP nie musi to być XL, kwestia procedur i w chwili obecnej baza MSSQL,
- wymaga tyle miejsca ile zajmuje exe (obecnie ok 5MB (!!!)) no i logi, które się przydają i mogą być spore.
- można zmieniać/wybierać kontrahentów przypisanych do użytkownika aplikacji - dodatkowa tabela.
- nie ma jeszcze interfejsu do konfiguracji serwera REST i użytkowników - pewno będzie przez przeglądarkę.
- nie wiem czy mogę tu umieścić screeny - to pytanie do moderatorów.
- tytuł posta zmieniony ;)

JarekZ
Posty: 135
Rejestracja: 02 paź 2014, 14:11
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Re: "androidowy" interfejs

Post autor: JarekZ »


ODPOWIEDZ