Korekta FWS

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

marceynowa
Posty: 341
Rejestracja: 29 lut 2008, 11:27
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Lokalizacja: Gdynia

Korekta FWS

Post autor: marceynowa »

W systemie istnieje korekta przyjęcia wewnątrzunijnego, ale nie obejmuje ona sytuacji, gdy został zastosowany błędny kurs. Co można zrobić w takim przypadku?
A przy okazji, kto to wymyślił, żeby naliczać VAT, a potem go odliczać. FWS/FWZ to chyba wymysł biurokratów.

piotru
Posty: 83
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:02
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 8.0 HR1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Korekta FWS

Post autor: piotru »

Co do naliczania i odliczania to nie jest tak do konca W mysl przepisow jezeli otrzymales towar dajmy na to w maju a fakture za niego w czerwcu to VAt nalezy naliczyc w maju FWS a odliczyc w czerwcu FWZ

Co do pierwszego pyytania jesli chcesz zmienic kurs to mozesz zmienic go na dokumencie FAI nawet po zatwierdzeniu Oczywiscie FWS i FWZ trzeba skorygowac

marceynowa
Posty: 341
Rejestracja: 29 lut 2008, 11:27
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Lokalizacja: Gdynia

Re: Korekta FWS

Post autor: marceynowa »

Odliczanie i naliczanie - wg mojej widzy jest inaczej: naliczamy i odliczamy w miesiącu wystawienia faktury przez dostawcę. Wyjątej, jezeli do 15-go nastęnego miesiąca od dostawy nie otrzymamy fakturę to właśnie ten dziań jest znaczacy dla miesiąca naliczania i odliczania.

Wiem, że przy blędnym kursie muszę skorygować FWS/FWZ oraz zmienić kurs na FAI oraz zrobić korektę PZI, tylko:
- FWS na korekcie przyjmuje zawsze kurs oryginału, więc jak zrobić korektę ze zmianą kursu?
- myśląc racjonalnie, co za róznica czy naliczę i odliczę 312zł czy też 320zł - i tak wyjdzie 0 :(

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 685
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Korekta FWS

Post autor: praiser »

marceynowa pisze:
09 maja 2009, 19:34
Odliczanie i naliczanie - wg mojej widzy jest inaczej: naliczamy i odliczamy w miesiącu wystawienia faktury przez dostawcę. Wyjątej, jezeli do 15-go nastęnego miesiąca od dostawy nie otrzymamy fakturę to właśnie ten dziań jest znaczacy dla miesiąca naliczania i odliczania.

Wiem, że przy blędnym kursie muszę skorygować FWS/FWZ oraz zmienić kurs na FAI oraz zrobić korektę PZI, tylko:
- FWS na korekcie przyjmuje zawsze kurs oryginału, więc jak zrobić korektę ze zmianą kursu?
- myśląc racjonalnie, co za róznica czy naliczę i odliczę 312zł czy też 320zł - i tak wyjdzie 0 :(
Jak się udało to ująć księgowo ? Mam w 2022 podobną sytuację. Muszę zrobić korektę FWS (FKS) z innym kursem waluty niż dok. źródłowy.
Dokument FAI jest ok i nie ma być zmieniany (księgowość mi tak napisała , coś z rozbieżnością dat i wartości do podatku vat i podatku doch.)
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

Awatar użytkownika
wacek
Posty: 709
Rejestracja: 27 paź 2008, 18:04
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Korekta FWS

Post autor: wacek »

Mam ten sam problem w 2023, jak zrobić korektę kursu na FWS?
Pozdrawiam,
Robert

select convert(varchar(100),0x637a6173616d69207069737aea2074752067b375706f7479203a29)

marceynowa
Posty: 341
Rejestracja: 29 lut 2008, 11:27
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Lokalizacja: Gdynia

Re: Korekta FWS

Post autor: marceynowa »

nie pojawiło się żadne rozwiązanie na korektę kursu.
Dla FAI - można wbić kurs ręcznie i przeliczyć dokument wg kursu.
Dla PZI - korektę wartości w magazynie trzeba wyliczyć i wygenerować ręcznie.
FWS/FWZ - nie ma korekty na kurs. Jeżeli nie ma możliwości anulowania i wygenerowania ich ponownie, to pozostaje oznaczyć zapisy VAT na tych dokumentach, aby nie były ujmowane w JPK i VAT-UE, po czym wystawić ręcznie (a)FW lub (a)FS/(a)FZ, które wygenerują do rejestru VAT odpowiednie wpisy. Nie robiłem tego nigdy, więc dokładnego rozwiązania nie znam.

Awatar użytkownika
wacek
Posty: 709
Rejestracja: 27 paź 2008, 18:04
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Korekta FWS

Post autor: wacek »

Kwoty na FAI i PZI mam prawidłowe.

Anulowałem FKZ bo można.

Dla FWS
UPDATE CDN.SadNag
SET SaN_Stan = 2

Potem zmiana kursu z poziomu interface, jest komunikat że są pozycje i czy zmienić = TAK
Zapis z poziomu interface z zaznaczonym generuj FKZ.

Sprawdzam, wygląda że jest wszystko ok. Puszczałem też testy integralności, nic nie zwracają.
Pozdrawiam,
Robert

select convert(varchar(100),0x637a6173616d69207069737aea2074752067b375706f7479203a29)

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 685
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Korekta FWS

Post autor: praiser »

Można też jak sugerował marceynowa... Dorobić a-vista FW i oznaczyć. U mnie księgowość tak to rozwiązała.
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

ODPOWIEDZ