Współpraca Optima z ERP XL

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

Mac
Posty: 14
Rejestracja: 01 wrz 2014, 12:45
Rola: Użytkownik CDN XL

Współpraca Optima z ERP XL

Post autor: Mac »

Witam serdecznie

Jak skonfigurować współpracę Optima Kadry i Płace z ERP XL (karty pracowników) ? Może chociaż ktoś obeznany nakieruje mnie na właściwą ścieżkę.

Posiadam u siebie XL w wersji 2018.2.1 oraz Optimę 2019.2.1 (z Optimy tylko moduł kadry i płace - w Menedżerze licencji widoczne mam: 44X XL HR Kasa/Bank, 56X XL HR Płace i Kadry, 5601 - - - - - - Płace i Kadry Plus - Opcja współpracy z Comarch ERP XL).
Do tej pory wszystko to przez lata pracowało na jednym serwerze (SQL Server 2008 R2) i współpraca polegała na tym, że karty pracowników stworzone w Optimie były widoczne automatycznie w XL. I tylko o to chodzi.
Ze względu na porzucenie przez Comarch obsługi SQL Server 2008 R2 dla Optimy, przerzuciłem jej bazę (Konfiguracja + dane) na SQL Server 2012 Express. Wszystko dalej pracuje na jednej fizycznej maszynie, tylko na różnych silnikach baz danych (XL pozostał na SQL Server 2008 R2).
Po przeniesieniu Optima działa bez problemu z wyjątkiem tej współpracy z XL. Objawia się to np. tym, że przy zmianie czegoś na karcie pracownika dostaję komunikat:
"Nie powiodła się synchronizacja z systemem Comarch ERP XL. Nie ma serwera bazy danych lub nie można się do niego podłączyć."

Współpraca z XL w konfiguracji Optimy (Konfiguracja->Firma->Płace->Parametry współpracy z XL) jest włączona, próbowałem też konfiguracji spod XL (Konfiguracja->HR), jednak tu cały czas dostaję komunikat: Nie udało się poprawnie ustawić parametrów synchronizacji. W internecie znalazłem też coś o linkowaniu serwerów, ale również moje próby z tym nie odniosły skutku. Jest też coś o tworzeniu oddziału Optima...

Która droga jest właściwa do ustawienia tej współpracy ?

Mac
Posty: 14
Rejestracja: 01 wrz 2014, 12:45
Rola: Użytkownik CDN XL

Re: Współpraca Optima z ERP XL

Post autor: Mac »

Problem rozwiązany. Przede wszystkim do współpracy, o którą mi chodziło (widoczność pod XL kart pracowników tworzonych/modyfikowanych w Optimie) wystarczy tylko konfiguracja w samej Optimie + odpowiednie linkowanie serwerów. Nie trzeba nic konfigurować w XL.

Dodam, że w linkowaniu serwerów bardzo ważne jest załączenie wykonywania procedur (RPC).

ODPOWIEDZ