Aktualny spis miast z przydziałem do województw

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

Awatar użytkownika
kipst
Posty: 45
Rejestracja: 12 lut 2008, 13:36
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Trójmiasto

Aktualny spis miast z przydziałem do województw

Post autor: kipst »

Witam.
Jak w temacie posiada ktoś aktualny spis?
Mój problem polega na tym, że musze stworzyć raport sprzedaży z podziałem na województwa. A na kartach kontrahentów są wpisane tylko województwa gdy CDN sobie wychwyci w spisie. Tak z ręki to nigdy nie wpisujemy :)

Pozdrawiam Grzesiek

Awatar użytkownika
wojtek
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2007, 12:23
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.8
Lokalizacja: pomorskie

Re: Aktualny spis miast z przydziałem do województw

Post autor: wojtek »

w jakiej formie to potrzebujesz

moze taka :) http://www.zmp.poznan.pl/miasta/spis.htm

Awatar użytkownika
kipst
Posty: 45
Rejestracja: 12 lut 2008, 13:36
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Aktualny spis miast z przydziałem do województw

Post autor: kipst »

Dzieki :) myślałem co prawda o jakimś pliku, który można by podrzucić do CDN'a (bodajże .tps) i zaktualizować na jego podstawie karty kontrachentów.

Kyniu
Posty: 417
Rejestracja: 21 mar 2008, 10:10
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Świętokrzyskie, Kielce

Re: Aktualny spis miast z przydziałem do województw

Post autor: Kyniu »

kipst pisze:Dzieki :) myślałem co prawda o jakimś pliku, który można by podrzucić do CDN'a (bodajże .tps) i zaktualizować na jego podstawie karty kontrachentów.
AFAIR jest dostarczany razem z XL i z poziomu Funkcji specjalnych masz aktualizację miast. Niestety tylko miast - nie wiedzieć czemu nie są aktualizowane województwa. Kolejne nieróbstwo jakiegoś programisty.

Kyniu

Awatar użytkownika
kipst
Posty: 45
Rejestracja: 12 lut 2008, 13:36
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Aktualny spis miast z przydziałem do województw

Post autor: kipst »

Właśnie tam widziałem taka opcję i myślałem, że coś się uda z tym powalczyć. No nic, chyba zostaje ręczne uzupełnianie albo poszukam jeszcze na necie. Może znajdzie się u kogoś jakiś pliczek xml z kodem pocztowym i przypisanym województwem.

Kyniu
Posty: 417
Rejestracja: 21 mar 2008, 10:10
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Świętokrzyskie, Kielce

Re: Aktualny spis miast z przydziałem do województw

Post autor: Kyniu »

kipst pisze:Właśnie tam widziałem taka opcję i myślałem, że coś się uda z tym powalczyć. No nic, chyba zostaje ręczne uzupełnianie albo poszukam jeszcze na necie. Może znajdzie się u kogoś jakiś pliczek xml z kodem pocztowym i przypisanym województwem.
"Pliczek" cdn_miasta.tps posiada każdy kto ma zainstalowany XL, a jest on w folderze C:\Program Files\CDNXL

Kyniu

ODPOWIEDZ