Problem z wiazaniem PZI i PM

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

Cremek
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:36
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 7.1

Problem z wiazaniem PZI i PM

Post autor: Cremek »

Witam,

POszukuje informacji nt. nastepujacego problemu. Otoz posiadamy w firmie CDN XL w wersji 7.1 i co jakis czas pojawia sie sytuacja, w ktorej nie mozna powiazac ze soba dokumentow PZI oraz PM (w zadna strone), poniewaz wyswietlany jest komunikat bledu twierdzacy, ze ilosci na dokumentach nie sa zgodne. Dokumenty maja tylko jedna pozycje towaru, ilosci jak najbardziej sa zgodne - wszystko jest wystawione poprawnie a jednak nie dziala. Dodam, ze dzieje sie to losowo, czyli dla tego samego towaru i kontrahenta jeden dokument potrafi sie dowiazac a drugi nie - wsparcie twierdzi, ze to wewnetrzny problem w programie i stara sie od kilku dni podac mi jakies rozwiazanie ale w miedzyczasie postanowilem zapytac tutaj :-). Od razu powiem, ze mozliwosci generowania PM-ki z PZI jak najbardziej dziala jednak jest to nie do zaakceptowania w naszej firmie - PM-ka musi byc wystawiona jako pierwsza i z innego centrum. Czy ktos moglby mi podpowiedziec gdzie szukac rozwiazania problemu ?

Cremek
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:36
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 7.1

Re: Problem z wiazaniem PZI i PM

Post autor: Cremek »

Nikt nie ma pomyslu ? :shock:

hundzik
Posty: 301
Rejestracja: 11 mar 2008, 19:08
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.6.1
Lokalizacja: lubelszczyzna.

Re: Problem z wiazaniem PZI i PM

Post autor: hundzik »

Patrzac na wersje ktora masz nasuwa sie jedno male rozwiazanie... Przejsc na wersje aktualna i dbac o to by ta wesja byla zawsze aktualna w miare stabilnie dzialajaca. W cdn kazdy hr i hf jak i kolejna wersja troche naprawia i troche psuje. Od 7.1 troche czasu mielo. sporo rzeczy sie naprawilo, pare zepsulo - ale warto zaktualizowac. szczegolnie ze to przejscie nie jest jakies skomplikowane akurat..

Cremek
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:36
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 7.1

Re: Problem z wiazaniem PZI i PM

Post autor: Cremek »

Przejscie jest w planach w najblizszych kilku tygodniach ale nie zmienia to faktu, ze problem wiazania trzeba naprawic jak najszybciej.

P.S. Ok udalo mi sie ustalic przy pomocy Supportu, ze problem tkwi w automatycznie generowanych dla danego dokumentu cechach dostaw - pobierane jest to z pola "Powiazania" na zakladce "Atrybuty" z karty kontrahenta. Po co ? - nie mam pojecia skoro nie robi nic konkretnego tylko psuje prace - co gorsze, jest to robione automatycznie przez triggery, nie da sie wybrac tej akurat cechy recznie przy wystawianiu dokumentu. Reczna edycja cechy na bazie nie daje rezultatow - pozostaje dopisanie reguly dla dokumentow PM aby pobieral ceche w identyczny sposob jak dla PZI.

ODPOWIEDZ