Brak możliwości wejścia do XLa - problem ze strukturą firmy

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

bazoo
Posty: 10
Rejestracja: 19 gru 2008, 09:22
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 10

Brak możliwości wejścia do XLa - problem ze strukturą firmy

Post autor: bazoo »

Witam serdecznie.

Potrzebuję informacji, które pomogłyby mi w rozwiązaniu takiego problemu:
Jest XL w wersji 7.0.1 z HotFixem. Od pewnego momentu co jakiś czas występuje problem z zalogowaniem.
Uruchamiamy Menu CDN, wybieramy login, wpisujemy hasło i pojawia się belka z programami. Gdy teraz wybierzemy obojętnie który moduł pojawia się okno startwe modułu (te ze słoniem) i... system wisi. Jak się okazuje, występuje wymieszanie niektórych wpisów w tabeli FrmStruktura i program nie wie jak odpowiednio ustawić użytkownika. Gdy pojawia się ten błąd, ci, którzy pracują aktualnie w systemie mogą pracować dalej bez przeszkód. Użytkownicy, którzy dopiero chcą się zalogować, już zrobić tego nie mogą. Od asysty technicznej dostałem, skrypt, który pozwala wyłapać błędne rekordy - zdublowane zapisy w kolumnach GroNumer. Skrypt wraz z objaśnieniem zamieszczam poniżej:

select B.frs_id, B.frs_gidnumer, B.frs_gronumer,A.frs_id,A.frs_gidnumer, A.frs_gronumer from cdn.frmstruktura A left join cdn.frmstruktura B on A.frs_grotyp = B.frs_gidtyp and A.frs_grofirma = B.frs_gidfirma and A.frs_gronumer = B.frs_gidnumer and A.frs_grolp = B.frs_gidlp where A.frs_gidnumer = B.frs_gronumer and A.frs_gidtyp = B.frs_grotyp

Proszę przepiąć (update na bazie) uszkodzone rekordy w znane Panu miejsce struktury firmy, w tym celu należy nadpisać wartości w polach FRS_GROTyp, FRS_GRONumer, FRS_GROLp (np.: na -4272, 1, 0 odpowiadające węzłowi głównemu Struktury praw). Wspomniane rekordy staną się widoczne od strony interfejsu co umożliwi Panu na podstawie znajomości struktury firmy Państwa Klienta określenie gdzie dany pracownik lub podcentrum powinni się znajdować. Kolejnym krokiem będzie ponowne nadpisanie wartości w kolumnach FRS_GROTyp, FRS_GRONumer, FRS_GROLp tym razem już poprawnymi wartościami.


Na początku podany skrypt pomagał - wystarczyło naprawić uszkodzone rekordy i było OK. Jednak błąd dalej się powtarza co jakiś czas.
Przejrzałem nawet całą strukturę dla pewności - poprawiłem to co było nie tak. Błąd dalej się powtarza.
Nie mam zielonego pojęcia co ten błąd powoduje. Trochę to utrudnia życie.

Może ktoś z szanownych Forumowiczów spotkał się z tym problemem. Będe wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Robert666
Posty: 223
Rejestracja: 22 kwie 2008, 12:36
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.0 HR1
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Brak możliwości wejścia do XLa - problem ze strukturą firmy

Post autor: Robert666 »

A próbowałeś procedury cdn.AktualizujLinki ??

Tylko nie z administratora i apteczki bo wtedy trwa to dłuuuugi i jeszcze jeden dzień ;) tylko z SQL Management Studio ??

Kod: Zaznacz cały

DECLARE @RC int
DECLARE @KT char(1)

-- TODO: Set parameter values here.

EXECUTE @RC = [CDNXL_Labart].[CDN].[AktualizujLinki] 
   @KT='F'
GO
Ten parametr F jest ważny określa Firmę znaczy strukturę firmy... I rzecz jasna backup PRZED...
XL 9.6 HF1 - nic tylko się pociąć...

palek22
Posty: 9
Rejestracja: 24 gru 2008, 12:59
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 8.0

Re: Brak możliwości wejścia do XLa - problem ze strukturą firmy

Post autor: palek22 »

Ponoć taki błąd występuje przy współpracy XL z Optimą (Kadry i płace) i miał być ten problem rozwiązany w wersji O!14, ale u mnie na 15 i XL8.0HR1 dalej mam problem.

bazoo
Posty: 10
Rejestracja: 19 gru 2008, 09:22
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 10

Re: Brak możliwości wejścia do XLa - problem ze strukturą firmy

Post autor: bazoo »

Witam.
Dzięki wielkie za podpowiedź. Już na pewno wiadomo, że to wina współpracy Optimy z XLem. Odpiąłem na jaiiś czas Optimę od XLa i wszystko jest OK. No ale trzeba je znowu połączyć. I nie wiadomo kiedy zostanie ten błąd naprawiony.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ