Kolumna Grupy na liście produktów

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

plejaz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2013, 13:08
Rola: Inny

Re: Kolumna Grupy na liście produktów

Post autor: plejaz »

W porządku, Pana słowa odebrałem jako atak za co przepraszam.
Na 9 lat działalności firmy pracowałem łącznie z 4 firmami partnerskimi, które niestety nie były w stanie poprawnie obsłużyć klienta.
Jedynym wymogiem jest bezproblemowa praca w programie, gdzie zaczynając od pierwszego wdrożenia i supportu przez kolejne firmy, które twierdziły że każda poprzednia firma namieszała w XL'u i ciężko to naprawić.
Zawsze każdy po audycie dochodził do wniosku, że bez problemu sobie poradzą ze wsparciem po czym okazywało się, że jest problem bardziej złożony.
Pracowałem na umowach serwisowych i wsparciach godzinowych za każdym razem będąc przekonywanym o tym, że ta pierwsza opcja jest bardziej opłacalna bo mam szybszy czas reakcji co w konsekwencji i tak przekładało się na "martwe" miesiące, że nic się nie działo i płaciłem po prostu abonament.
Dziękuję za dobre słowe na koniec, ja również mam nadzieję że jest to firma, która będzie w stanie udźwignąć problem tym bardziej, że od lipca zaczynają przygotowania do pełnej analizy i audytu informatycznego na nowo przygotowanym serwerze dedykowanym pod SQL.

taszek
Posty: 588
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:20
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: Kolumna Grupy na liście produktów

Post autor: taszek »

CDNP_KMK pisze: Do zakupu gwanancji na program niezbędna jest firma partnerska. Jednak pojedyncze usługi może Pan zawsze realizować u dowolnych dostawców. Równie dobrze na tym forum mógłbym występować pod pseudonimem, jednak piszę pod imieniem i nazwiskiem i własną firmą.
Ja też piszę pod swoim imieniem i nazwiskiem.
Nawet śmiem powiedzieć, że większość użytkowników, którzy są najbardziej aktywni na tym forum mają podane swoje dane w podpisie.
Więc też proszę nie wrzucać do jednego wora.
A jak ktoś pisze pod nickiem to również ma jakiś temu powód, może jest zatrudniony u Partnera i umowa mu nie pozwala na to.
Pozdrawiam
Wojtek Cyrklewicz

CDNP_KMK
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2018, 11:56
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 2023
Lokalizacja: CDNP Wrocław
Kontakt:

Re: Kolumna Grupy na liście produktów

Post autor: CDNP_KMK »

Oj gęsto się będę musiał tłumaczyć ze swoich wypowiedzi w tym wątku ;)

Tutaj też nie miałem nic złego na myśli. Chodziło mi o to, że być może na odbiór mojego posta wpłynął fakt że jestem Partnerem, a gdybym pisał pod pseudonimem wtedy byłbym tym przysłowiowym "ekspertem z forum", w opozycji do "brnięcia w umowy partnerskie z wyspecjalizowanymi firmami".
Poszukuję konsultantów, administratorów, użytkowników ERP XL do pracy. Zachęcam do kontaktu!

CDNPartners sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu - Partner Roku 2017, 2018, 2019, 2022

Kazimierz Michał Karaszewski - kierownik działu ERP XL

plejaz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2013, 13:08
Rola: Inny

Re: Kolumna Grupy na liście produktów

Post autor: plejaz »

Dziękuję za odpowiedź, ale analizuję sobie zapytanie na podstawie indeksu tabel i nie bardzo rozumiem stwierdzenie:
Jeżeli akwizytorem zawsze jest kontrahent, a nie pracownik, pierwszą część włącznie z UNION ALL może Pan pominąć.
Struktura jest następująca: handlowiec > Login handlowca do XL'a > Kontrahent = przypisany handlowiec (akronim z XL'a) = Zakładka INNE = Akwizytor - Nazwa_handlowca
Muszę wykonać całe zapytanie czy tylko jego pierwszą część ?
Skoro Knt_AkwTyp jest to Identyfikator domyślnego akwizytora to po co wskazywać PRC_Nazwisko skoro jest to Nazwisko pracownika ?
Mnie zależy na wyświetleniu kolumny z nazwą akwizytora, który został przypisany ?
Podobnie jak w zapytaniu od kolegi @taszek z wyświetleniem grupy domyślnej.

CDNP_KMK
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2018, 11:56
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 2023
Lokalizacja: CDNP Wrocław
Kontakt:

Re: Kolumna Grupy na liście produktów

Post autor: CDNP_KMK »

Jako akwizytora można podstawić kartotekę Pracownika lub kartotekę Kontrahenta. Dlatego w mojej definicji kolumny obsłużyłem oba te scenariusze, bo w ten sposób jest to rozwiązanie kompletne.
Jeżeli natomiast do akwizytora podstawia Pan tylko kartoteki kontrahenta (czyli na jednym kontrahencie wybiera Pan innego kontrahenta jako akwizytora) i nigdy w tym polu nie znajdzie się kartoteka pracownika, wtedy można pominąć pierwszą część zapytania - będzie szybciej (wprawdzie niezauważalnie, ale czyściej).
Poszukuję konsultantów, administratorów, użytkowników ERP XL do pracy. Zachęcam do kontaktu!

CDNPartners sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu - Partner Roku 2017, 2018, 2019, 2022

Kazimierz Michał Karaszewski - kierownik działu ERP XL

plejaz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2013, 13:08
Rola: Inny

Re: Kolumna Grupy na liście produktów

Post autor: plejaz »

Wprowadziłem drobną zmianę, dodając zamiast PRc_Nazwisko PRC_Akronim i uzyskany efekt jest w pełni zadowalający.
Poniżej kod wyświetlający akronim logowania do XL'a jako akwizytora podpiętego na karcie kontrahenta.

Kod: Zaznacz cały

SELECT 
TOP 1 PRC_Akronim Akwizytor
FROM CDN.PrcKarty 
JOIN CDN.KntKarty ON Knt_AkwTyp = PRc_GIDTyp
AND Knt_AkwNumer = PRc_GIDNumer
WHERE {filtrsql}
UNION ALL
SELECT TOP 1 Knt_Nazwa1
FROM CDN.KntKarty WHERE Knt_GIDNumer =
(SELECT TOP 1 Knt_AkwNumer FROM CDN.KntKarty 
WHERE Knt_AkwTyp = 32 AND  
{filtrsql})
Mam jeszcze pytanie co do składni w zapytaniu, a mianowicie SELECT OP 1 PRC_Akronim "Akwizytor" co oznacza pogrubiony element ?
Dlaczego akurat tutaj znalazła się operator? nie mogę w tabelach XL'a znaleźć nigdzie takiej informacji.

taszek
Posty: 588
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:20
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: Kolumna Grupy na liście produktów

Post autor: taszek »

Pogrubiony element jest to nadanie nazwy kolumnie którą Pan pobiera
Pozdrawiam
Wojtek Cyrklewicz

plejaz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2013, 13:08
Rola: Inny

Re: Kolumna Grupy na liście produktów

Post autor: plejaz »

Dziękuję.

ODPOWIEDZ