Kolumna Grupy na liście produktów

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

taszek
Posty: 588
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:20
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: Kolumna Grupy na liście produktów

Post autor: taszek »

Pokazuje na bieżący dzień.

Kod: Zaznacz cały

@PAR ?@HD17|Data|&Data:REG={Today()} @? PAR@

Knt_GIDNumer IN (
SELECT TrP_KntNumer FROM CDN.TraPlat
WHERE ((TRP_Typ=2 AND TRP_GIDTyp NOT IN(1497,1529,1320,1498,2010,3352,4146,2977) OR TRP_Typ=1 AND TRP_GIDTyp IN(2009,2013,2041,2045,2044,2042,2043,1625,1832,2008,4146,2977)) AND TRP_GIDTyp NOT IN (2977,2976,2978,2979,2980,2981)) AND  TrP_Rozliczona=0 AND TrP_Termin < ??Data)
Pozdrawiam
Wojtek Cyrklewicz

plejaz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2013, 13:08
Rola: Inny

Re: Kolumna Grupy na liście produktów

Post autor: plejaz »

Witaj, chciałbym spytać co oznaczają wartości po przecinku w nawiasach ?

taszek
Posty: 588
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:20
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: Kolumna Grupy na liście produktów

Post autor: taszek »

Są to typy dokumentów, które pokazuje filtr SQL na liście płatności nierozliczonych przeterminowanych. Stamtąd brałem filtr dla dokumentów.
Jak chcesz wiedzieć jakie to dokładnie dokumenty to trzeba by było przejrzeć dokumentację tabel ERP XL.
Pozdrawiam
Wojtek Cyrklewicz

plejaz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2013, 13:08
Rola: Inny

Re: Kolumna Grupy na liście produktów

Post autor: plejaz »

Czy taka dokumentacja jest dostępna dla zwykłych użytkowników, czy tylko dla firm partnerskich ?
Mogę z takim zapytaniem zwrócić się do firmy partnerskiej ?

CDNP_KMK
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2018, 11:56
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 2023
Lokalizacja: CDNP Wrocław
Kontakt:

Re: Kolumna Grupy na liście produktów

Post autor: CDNP_KMK »

Nie widzę czemu nie - możesz zwrócić się do swojej firmy partnerskiej.

Wcześniej zobacz jeszcze tabelę CDN.Obiekty. W polu OB_GIDTyp będą numery których szukasz, a w polach OB_Skrot i OB_Nazwa opisy rodzajów dokumentów.
Poszukuję konsultantów, administratorów, użytkowników ERP XL do pracy. Zachęcam do kontaktu!

CDNPartners sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu - Partner Roku 2017, 2018, 2019, 2022

Kazimierz Michał Karaszewski - kierownik działu ERP XL

plejaz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2013, 13:08
Rola: Inny

Re: Kolumna Grupy na liście produktów

Post autor: plejaz »

Bo firmy partnerskiej nie mamy.
Rozstaliśmy się ostatnim czasy z racji braku kompetencji związanych z prostymi pracami modułowymi.
Obecnie zostaliśmy na wersji 2016.1.1 i straciliśmy gwarancję producenta.
We wrześniu zaczynamy współpracę z nową firmą i podniesienie wersji do najnowszej, która została wypuszczona.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2018, 13:50 przez plejaz, łącznie zmieniany 2 razy.

CDNP_KMK
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2018, 11:56
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 2023
Lokalizacja: CDNP Wrocław
Kontakt:

Re: Kolumna Grupy na liście produktów

Post autor: CDNP_KMK »

Aż przykro czytać takie posty...
W każdym razie - w opisanej przeze mnie tabeli znajdują się wszystkie typy dokumentów, więc nie trzeba nikogo dodatkowo pytać - przynajmniej w tym zakresie.
Poszukuję konsultantów, administratorów, użytkowników ERP XL do pracy. Zachęcam do kontaktu!

CDNPartners sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu - Partner Roku 2017, 2018, 2019, 2022

Kazimierz Michał Karaszewski - kierownik działu ERP XL

plejaz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2013, 13:08
Rola: Inny

Re: Kolumna Grupy na liście produktów

Post autor: plejaz »

CDNP_KMK pisze:Aż przykro czytać takie posty...
Proszę nie wypisywać takich rzeczy bo nie ma Pan pojęcia w jaki sposób się to wszystko odbywało.
Nie moja wina, że status partnera wdrożeniowego może mieć byle firma, która rozpisuje umowy serwisowe, a tak naprawdę nie mają zaplecza informatycznego.
Relacja na zasadzie KLIENT - PARTNER odbywa się na pobieraniu pieniędzy z umowy serwisowej lub stawki godzinowej, gdzie w rzeczywistości realny czas poświęcony na wykonanie zadania jest relatywnie niższy niż to co zostaje przedstawione.
Współpracowałem z partnerami najwyżej odznaczanymi w hierarchii Comarchu, gdzie rotacja pracowników była tak duża, że za każdym nowe zgłoszenie pochłaniało dodatkowy czas na analizowanie złożoności problemu i poznanie struktury XL'a.
Ponadto branża w której się specjalizuję jest na tyle problematyczna dla XL'a, że "standardowa" wersja XL'a nie nadaje się w ogóle do pracy.
Dodatkowo często opiera się to na stwierdzeniu: "Wysłaliśmy zapytanie do Comarchu, bo jest to błąd programu, a my nie jesteśmy tego w stanie zrobić".
Bardzo chętnie bym się z Panem spotkał w firmie żeby Pan powiedział mi to w oczy analizując branżę w której pracuję i złożoność oprogramowania jakie mam wdrożone.
Nie mniej jednak dziękuję za pomoc, ale Pan Wojtek Cyrklewicz, kolega @taszek ogarnął temat bez problemu.
Szczerze mówiąc wolę zapłacić ekspertowi z forum niż dalej brnąć w umowy partnerskie z wyspecjalizowanymi firmami.

Dodatkowo czy z karty kontrahenta można wyciągnąć kto jest przypisanym akwizytorem ze szczegółów kontrahenta zakładki "INNE" pozycja "AKWIZYTOR" i zwrócenie tego w postaci kolumny w widoku: KONTRAHENCI > Wg. Akronimu ?
Coś na zasadzie zapytania:

Kod: Zaznacz cały

SELECT KntG_Nazwa [Akwizytor] FROM CDN.KntKarty

CDNP_KMK
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2018, 11:56
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 2023
Lokalizacja: CDNP Wrocław
Kontakt:

Re: Kolumna Grupy na liście produktów

Post autor: CDNP_KMK »

plejaz pisze:
CDNP_KMK pisze:Aż przykro czytać takie posty...
Proszę nie wypisywać takich rzeczy bo nie ma Pan pojęcia w jaki sposób się to wszystko odbywało.
Nie moja wina, że status partnera wdrożeniowego może mieć byle firma, która rozpisuje umowy serwisowe, a tak naprawdę nie mają zaplecza informatycznego.
Relacja na zasadzie KLIENT - PARTNER odbywa się na pobieraniu pieniędzy z umowy serwisowej lub stawki godzinowej, gdzie w rzeczywistości realny czas poświęcony na wykonanie zadania jest relatywnie niższy niż to co zostaje przedstawione.
Współpracowałem z partnerami najwyżej odznaczanymi w hierarchii Comarchu, gdzie rotacja pracowników była tak duża, że za każdym nowe zgłoszenie pochłaniało dodatkowy czas na analizowanie złożoności problemu i poznanie struktury XL'a.
Ponadto branża w której się specjalizuję jest na tyle problematyczna dla XL'a, że "standardowa" wersja XL'a nie nadaje się w ogóle do pracy.
Dodatkowo często opiera się to na stwierdzeniu: "Wysłaliśmy zapytanie do Comarchu, bo jest to błąd programu, a my nie jesteśmy tego w stanie zrobić".
Bardzo chętnie bym się z Panem spotkał w firmie żeby Pan powiedział mi to w oczy analizując branżę w której pracuję i złożoność oprogramowania jakie mam wdrożone.
Być może w zbyt krótkiej formie udzieliłem odpowiedzi. Chodziło mi dokładnie o to, że przykro jest mi czytać informacje o porzuconym korzystaniu z oprogramowania. O sytuacji takiej jak w Pana firmie. Że przykro czytać mi informacje o Klientach niezadowolonych z oprogramowania właśnie z powodu niedostatecznych kompetencji firmy wdrożeniowej. Lub innych przyczyn, które powodują niezadowolenie i - delikatnie mówiąc - pogarszają opinie o XLu.
Absolutnie nie miałem na celu krytykowania Pana wypowiedzi lub Pana sytuacji.

W razie czego również chętnie spotkałbym się z Panem, żeby wprost wyrazić moje szczere ubolewanie nad tym, że sytuacja na rynku partnerskim jest taka, że zdarzają się takie sytuacje. Zwracam uwagę, że od początku udzieliłem Panu po prostu odpowiedzi na Pana pytanie. Rozumiem niechęć do firm wdrożeniowych, ale mimo wszystko nie należy każdej wrzucać do tego samego wora.

W moim podpisie i innym poście szukam nowych konsultantów do pracy. Nie dlatego że jest duża rotacja (obecnie wszyscy moi konsultanci mają staż większy niż rok, w większości więcej niż 4 lata), tylko dlatego, że jest duże zapotrzebowanie na kompetencje.

Mam nadzieję, że przy udziale tej nowej firmy partnerskiej uda się Państwu wyjść na prostą z XLem.
Poszukuję konsultantów, administratorów, użytkowników ERP XL do pracy. Zachęcam do kontaktu!

CDNPartners sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu - Partner Roku 2017, 2018, 2019, 2022

Kazimierz Michał Karaszewski - kierownik działu ERP XL

CDNP_KMK
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2018, 11:56
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 2023
Lokalizacja: CDNP Wrocław
Kontakt:

Re: Kolumna Grupy na liście produktów

Post autor: CDNP_KMK »

plejaz pisze:Szczerze mówiąc wolę zapłacić ekspertowi z forum niż dalej brnąć w umowy partnerskie z wyspecjalizowanymi firmami.
Do zakupu gwanancji na program niezbędna jest firma partnerska. Jednak pojedyncze usługi może Pan zawsze realizować u dowolnych dostawców. Równie dobrze na tym forum mógłbym występować pod pseudonimem, jednak piszę pod imieniem i nazwiskiem i własną firmą.
plejaz pisze: Dodatkowo czy z karty kontrahenta można wyciągnąć kto jest przypisanym akwizytorem ze szczegółów kontrahenta zakładki "INNE" pozycja "AKWIZYTOR" i zwrócenie tego w postaci kolumny w widoku: KONTRAHENCI > Wg. Akronimu ?
Coś na zasadzie zapytania:

Kod: Zaznacz cały

SELECT KntG_Nazwa [Akwizytor] FROM CDN.KntKarty
Proszę bardzo - takie zapytanie wystarczy wkleić w pole nowej kolumny. Jeżeli akwizytorem zawsze jest kontrahent, a nie pracownik, pierwszą część włącznie z UNION ALL może Pan pominąć.

Kod: Zaznacz cały

SELECT 
TOP 1 PRC_Nazwisko Akwizytor
FROM CDN.PrcKarty 
JOIN CDN.KntKarty ON Knt_AkwTyp = PRc_GIDTyp
AND Knt_AkwNumer = PRc_GIDNumer
WHERE {filtrsql}
UNION ALL
SELECT TOP 1 Knt_Nazwa1
FROM CDN.KntKarty WHERE Knt_GIDNumer =
(SELECT TOP 1 Knt_AkwNumer FROM CDN.KntKarty 
WHERE Knt_AkwTyp = 32 AND  
{filtrsql})
Poszukuję konsultantów, administratorów, użytkowników ERP XL do pracy. Zachęcam do kontaktu!

CDNPartners sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu - Partner Roku 2017, 2018, 2019, 2022

Kazimierz Michał Karaszewski - kierownik działu ERP XL

ODPOWIEDZ