Kolektor danych

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

T00kie
Posty: 163
Rejestracja: 17 paź 2008, 15:31
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 10
Kontakt:

Re: Kolektor danych

Post autor: T00kie »

Chciałbym nawiązać do tematu. Większość czytników z w/w ma maksymalnie 8 mb pamięci a moja baza danych zmierza do 80 tys. w związku z czym 8mb zaczyna mi być za mało... Aktualnie korzystamy z jakiegoś starocia, które powoli się sypie, nie jest obsługiwane przez konfigurację w XLu tylko na około i chcielibyśmy kupić coś nowego. Mógłby mi ktoś na maila podrzucić pdfa z dokumentacji odnośnie kompatybilnych kolektorów? T00kson@gmail.com - z góry dzięki.

I jeszcze pytanie: czy jest możliwość konfiguracji w XLu aby baza w czytniku się automagicznie uaktualniała czy trzeba pisać jakąś aplikację? Czy może zależy to od oprogramowania czytnika?

kondziu
Posty: 10
Rejestracja: 28 paź 2008, 19:48
Rola: Konsultant CDN XL

Re: Kolektor danych

Post autor: kondziu »

Kompatybilne kolektory wymieniłem we wczesniejszym poscie.
Najpopularniejsze terminale na magazyn to Motorola 90xx, gdzie interfejsem komunikacyjnym jest WiFi (patrz http://www.jantar.pl/pl,2,2,18,3,1,176,MC9090.html). Jednak piszesz, że w chwili obecnej nie komunikujesz się z CDN XL, może pomyśl o aplikacji CDN Mobilny Magazyn na ten terminal, tam towary sa przechowywane w terminalu i jest synchronizacja towarow "w locie".
Trzymanie bazy 80tys towarow na terminalu to jednak niezbyt dobry pomysl, wyszukiwanie takiego towaru, w bazie sql compact edition na terminalu bedzie troche trwac...
W pracy offline najlepiej wysylac na kolektor tylko te towary z ktorymi bedziesz pracowal - jezeli to mozliwe.
Aby aktualizowac towary w kolektorze (czyli w rozwiazaniu innym niz CDN Mobile) trzeba pisac osobna aplikacje.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2009, 17:29 przez kondziu, łącznie zmieniany 1 raz.

hundzik
Posty: 301
Rejestracja: 11 mar 2008, 19:08
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.6.1
Lokalizacja: lubelszczyzna.

Re: Kolektor danych

Post autor: hundzik »

Tookie - a ja znowu z glupim pytaniem... okresl do czego chcesz uzywac tego kolektora - a potem dopiero szukanie modelu ;D

T00kie
Posty: 163
Rejestracja: 17 paź 2008, 15:31
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 10
Kontakt:

Re: Kolektor danych

Post autor: T00kie »

Hundzik do inwentaryzacji i przyjmowania towaru.

Kondziu dzięki za odpowiedź.

hundzik
Posty: 301
Rejestracja: 11 mar 2008, 19:08
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.6.1
Lokalizacja: lubelszczyzna.

Re: Kolektor danych

Post autor: hundzik »

przyjmowania towaru na jakiej zasadzie?

T00kie
Posty: 163
Rejestracja: 17 paź 2008, 15:31
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 10
Kontakt:

Re: Kolektor danych

Post autor: T00kie »

Na zasadzie: przyjeżdża paleta z towarem, na pudełkach są kody kreskowe, zczytuję kody, wkładam w stację dokującą, jakimś sposobem importuję dane do XLa, z których powstaje PZ.

kondziu
Posty: 10
Rejestracja: 28 paź 2008, 19:48
Rola: Konsultant CDN XL

Re: Kolektor danych

Post autor: kondziu »

w takim razie potrzebujesz specjalnego rozwiązania. Zauważ, że prawdopodobnie masz wczesniej zarejestrowane w systemie ZZ, ktore mozna wykorzystac. Czyli przyjmujesz towar dokumentem PM lub PZ na zasadzie weryfikacji zamówienia. To czy PM czy PZ zalezy od tego czy przyjmujac towar wprowadzasz ceny zakupu, czyli czy towar przyjezdza z faktura zakupu lub wz z cenami. Podejrzewam, ze tych przyjec pewnie jest wiecej, rozwiazanie ze stacja dokujaca nie bedzie najlepsze funkcjonalnie. Rozniez wydajac towar mozna skorzystac z zamówień tj. z ZS. Robiac wydanie/przyjecie towaru na terminalu niejako "zmniejszamy" listę towarów do przyjecia/wydania.

hundzik
Posty: 301
Rejestracja: 11 mar 2008, 19:08
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.6.1
Lokalizacja: lubelszczyzna.

Re: Kolektor danych

Post autor: hundzik »

ano wlasnie.

mozesz skozystac z mobilnego agenta czy jak sie to to teraz w cdn nazywa - nie znam nie uzywalem, a mozesz szukac i innych rozwiazan.
ja sie jakis czas temu przygladalem na system http://www.think.pl - i przynajmniej po prezentacji mi sie bardzo podobal. Maja rowniez ciekawa oferte rozliczenia - ale to musisz juz indywidualnie. Mi sie przynajmniej podobalo i maja fajna pania dyrektor ;) Zapros na spotkanie i sobie poogladaj.

T00kie
Posty: 163
Rejestracja: 17 paź 2008, 15:31
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 10
Kontakt:

Re: Kolektor danych

Post autor: T00kie »

No więc kupiliśmy CiperLab 8300 i spokojnie bez żadnych wodotrysków odpalam XLa i przy PZ, FA i inwentaryzacji jest taki przycisk "Odczyt z kolektora" który działa tak jak powinien - elegancko wskakują wszystkie kody z kolektora, jeśli jakiegoś nie ma to dostaję taką informację a cała reszta przechodzi. :)

kaybee1
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2011, 10:25
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.6.1

Re: Kolektor danych

Post autor: kaybee1 »

Pozwolę sobie odświeżyć temat.
Przymierzam się do zakupu kolektora danych w celach usprawnienia procesu inwentaryzacji.
Zapewne od założenia tematu (ostatniej wypowiedzi) przybyło nowych użytkowników takich kolektorów.
Proszę o podzielenie się doświadczeniami w stosowaniu tegoż rozwiązania, w szczególności o wskazanie rozsądnego urządzenia, które bez większych problemów współpracuje zarówno z CDN XL jak i OPT!MA.

ODPOWIEDZ