Środki trwałe - prawidłowe nazwy i kody

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

corso
Posty: 32
Rejestracja: 01 paź 2014, 07:55
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 8.0

Środki trwałe - prawidłowe nazwy i kody

Post autor: corso »

Witam,
Mam do uporządkowania nazewnictwo w firmie dla paru tysięcy kart środków trwałych.
Obecnie nazwy środków trwałych są tworzone bez jasnego schematu i osoba np. z oddziału_1 tworzy KOMPUTER CZARNY DELL a osoba z oddziału_2 KOMP. NOWY DELL inny przykład: SAMOCHOD OSOBOWY PANDA a ktos inny sam. oso. marka panda

Wszystkie karty tego samego typu śt różnią się wielkością liter(raz wpisywane z małej raz z dużej), raz wpisywane z ąę raz bez ogonków, kolejnością właściwości wprowadzanych, gdzienigdzie postawiona spacja w środku nazwy itd.. itd...

Chcę zrobić z tym porządek - stworzyć schemat tworzenia kart dla każdego rodzaju ŚT.

myślałem o takich podstawowych zasadach:
-wszędzię obowiązują diakrytyczne (ąęćś)
-w nazwie nie używamy spacji (używamy tylko podkreślenia _ ze względu na ograniczenie w filtrach cdn xla)
-każdy śt ma rozpisane parametry które trzeba uzupełnić (utworzyłbym instrukcje wprowadzania każdego ŚT), dla monitora np: NAZWA_MODEL_TYP_NRSERYJNY czyli przykładem byłby tu: MONITOR_DELL_U734_AS38412
-w nazwie nie można używać spacji

Czy mają dla mnie Państwo jakieś rady?

ODPOWIEDZ