Elektroniczna wymiana danych z załącznikiem PDF

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Elektroniczna wymiana danych z załącznikiem PDF

Post autor: STAY_PJE »

Mam pytanie co do pewnej kwestii, będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

Klient pracujący na Optimie wystawia faktury sprzedażowe. Równolegle z tymi fakturami tworzy jakąś specyfikację w postaci pliku pdf. Specyfikację podpina w Optimie jako załącznik.
Klient chce wdrożyć elektroniczną wymianę dokumentów ze swoim odbiorcą. Wymiana musi obejmować faktury sprzedaży wraz z załącznikami PDF.

Standardowy ECOD nie jest w stanie obsłużyć wymiany załączników PDF. Pytanie w jaki sposób zrealizować taką funkcjonalność.

Bsupport
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2015, 01:06
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2013.2

Re: Elektroniczna wymiana danych z załącznikiem PDF

Post autor: Bsupport »

Trigger, który w monecie zatwierdzania wyrzuci xml ? Generację xml można zrealizować w sql np. poprzez procedurę składowaną

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: Elektroniczna wymiana danych z załącznikiem PDF

Post autor: STAY_PJE »

a załącznik pdf?

Bsupport
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2015, 01:06
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2013.2

Re: Elektroniczna wymiana danych z załącznikiem PDF

Post autor: Bsupport »

STAY_PJE pisze:a załącznik pdf?

Drukowanie przy zatwierdzaniu i odpowiednio skonfigurowany PDF Creator ? Będzie wrzucał PDf do katalogu z XML. Pozostaje tylko akt podpięcia załącznika.

Awatar użytkownika
viesiek1
Posty: 416
Rejestracja: 03 maja 2011, 18:40
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2023
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Elektroniczna wymiana danych z załącznikiem PDF

Post autor: viesiek1 »

Mam zrobiony dodatek (duża Hydra) do XL, który wysyła faktury elektroniczne - czyli generuje PDF z obrazem FS i wysyła go na odpowiedni adres e-mail, a następnie zapisuje do bazy danych. Jeśli takie coś cię interesuje to mogę się podzielić szczegółami.

Aplikację taką można by ewentualnie przepisać tak, aby działała samodzielnie, jako plik EXE, nie zaś jako dodatek w postaci DLL.
Wiesław Świergała

tel: +48 33 829 54 50
e-mail: wieslaw.swiergala@hydro.com.pl

http://www.hydro.com.pl

Bsupport
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2015, 01:06
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2013.2

Re: Elektroniczna wymiana danych z załącznikiem PDF

Post autor: Bsupport »

viesiek1 pisze:Mam zrobiony dodatek (duża Hydra) do XL, który wysyła faktury elektroniczne - czyli generuje PDF z obrazem FS i wysyła go na odpowiedni adres e-mail, a następnie zapisuje do bazy danych. Jeśli takie coś cię interesuje to mogę się podzielić szczegółami.

Aplikację taką można by ewentualnie przepisać tak, aby działała samodzielnie, jako plik EXE, nie zaś jako dodatek w postaci DLL.

No tak tylko nie każdemu podoba się kolejny plik exe. PDF creator dobrze skonfigurowany przygotuje załącznik w pdf gotowy do wysyłki -

tutaj trzeba byłoby dopisać makro w outlook, które podpieło by xml z odpowiedniego katalogu.

Co do podpinania samego załącznika, znajomy admin ma u siebie w Xl'u skonfigurowane, że papierowa kopia (przy wydruku) drukuje sie dla klienta, a kopia własna trafia jako załącznik pdf do dokumentu. Być może optima obsługuje podobną funkcjonalność.

Awatar użytkownika
viesiek1
Posty: 416
Rejestracja: 03 maja 2011, 18:40
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2023
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Elektroniczna wymiana danych z załącznikiem PDF

Post autor: viesiek1 »

Pomysł z auto zapisem w PDFCreator jest oczywiście dobry, ale ja na przykład używam PDFCreatora poza tym do generowania PDF z dowolnego innego programu i chcę mieć możliwość wyboru katalogu do zapisu przy każdym wydruku. Jak więc pogodzić te dwie rzeczy?
Wiesław Świergała

tel: +48 33 829 54 50
e-mail: wieslaw.swiergala@hydro.com.pl

http://www.hydro.com.pl

Bsupport
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2015, 01:06
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2013.2

Re: Elektroniczna wymiana danych z załącznikiem PDF

Post autor: Bsupport »

viesiek1 pisze:Pomysł z auto zapisem w PDFCreator jest oczywiście dobry, ale ja na przykład używam PDFCreatora poza tym do generowania PDF z dowolnego innego programu i chcę mieć możliwość wyboru katalogu do zapisu przy każdym wydruku. Jak więc pogodzić te dwie rzeczy?

Profile ? Osobna wirtualna drukarka dla tej funkcjonalności ?

Awatar użytkownika
viesiek1
Posty: 416
Rejestracja: 03 maja 2011, 18:40
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2023
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Elektroniczna wymiana danych z załącznikiem PDF

Post autor: viesiek1 »

Bsupport pisze:Profile ? Osobna wirtualna drukarka dla tej funkcjonalności ?
Oczywiście jest to możliwe, ale my mamy 60 stanowisk, więc nie mogę sobie pozwolić na konfigurowanie profili lub drukarek na 60 stanowiskach. Muszę napisać coś, co da się prosto zainstalować lub wgrać jako dodatek.

Chyba, że da się zainstalować PDFCreator z gotowym własnym profilem?
Wiesław Świergała

tel: +48 33 829 54 50
e-mail: wieslaw.swiergala@hydro.com.pl

http://www.hydro.com.pl

Bsupport
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2015, 01:06
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2013.2

Re: Elektroniczna wymiana danych z załącznikiem PDF

Post autor: Bsupport »

viesiek1 pisze:
Bsupport pisze:Profile ? Osobna wirtualna drukarka dla tej funkcjonalności ?
Oczywiście jest to możliwe, ale my mamy 60 stanowisk, więc nie mogę sobie pozwolić na konfigurowanie profili lub drukarek na 60 stanowiskach. Muszę napisać coś, co da się prosto zainstalować lub wgrać jako dodatek.

Chyba, że da się zainstalować PDFCreator z gotowym własnym profilem?
PDF creator trzyma ustawienia w rejestrze więc nie problem z wydukaniem pliku do scalenia.

Ale ja odnoszę się cały czas do problemu z wątku - gdzie dla optimy powyższe rozwiązanie według mnie starczy.

Do 60 stanowisk i xl'a wolałbym hydre rówież :) Chyba, że w terminalu by to było.

PS
A właśnie: Masz 60 końcówek klienckich instalowanych lokalnie ? Ja szybko się przekonałem, że jeśli chodzi o xl'a i ruch sieciowy jaki generuje terminalowe rozwiązania są praktyczniejsze. No i współczuje przy upgrade'ach ;)

ODPOWIEDZ