zmiana właściciela bazy CDN XL

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

zakrzesiu
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2014, 16:45
Rola: Administrator CDN XL

zmiana właściciela bazy CDN XL

Post autor: zakrzesiu »

Witam,
do niedawna księgowość i środki trwałe prowadziła nam zewnętrzna firma w CDN XL, zaś cała reszta na miejscu, ponieważ rozwiązaliśmy współprace biuro rachunkowe przekazało nam bazę danych.
Podłączyłem bazę lecz przy próbie uruchomienia dowolnego modułu system zgłasza komunikat że baza została wygenerowana na innym kluczu.
Kontaktowałem się z partnerem, oni w COMARchem i mimo pisemnego oświadczenia naszego i biura,że jesteśmy właścicielem bazy nie chcą nam jej przepiąć.
Partner zaproponował że zrobią to na próbę i nie dają gwarancji, ale kasę i to nie małą za to chcą.
Więc pytanie do forumowiczów czy jest na to sposób??

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: zmiana właściciela bazy CDN XL

Post autor: Yuber »

Obecnie możesz być właścicielem tej bazy i generalnie C. nie interesuje w jaki sposób wszedłeś w jej posiadanie. Ważne jest dla kogo ta baza została zarejestrowana.
Wydaje mi się, że dla świętego spokoju na przyszłość trzeba dręczyć Comrach do skutku. Namaszczenie najlepiej uzyskać wprost od producenta. Z Comarchem jest tak, że jak będziesz odpowiednio długo marudził i odpowiednią ilość osób po tamtej stronie w to zaangażujesz to w końcu się uda. Cała operacja jeśli się nie mylę powinna sprowadzić się do tego, że otrzymasz nowy klucz który obejmuje obie bazy. Tutaj może się to wiązać z opłatami.

Partner może taką czynność wykonać na bazach testowych. Jak się uda to dopiero wtedy bym rozmawiał o zapłacie. Ale moim zdaniem nie tędy droga.

zakrzesiu
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2014, 16:45
Rola: Administrator CDN XL

Re: zmiana właściciela bazy CDN XL

Post autor: zakrzesiu »

Witam,
aby wywrzeć nacisk na comarch potrzeba dużo czasu i dużo zapału, a w moim przypadku czasu brak.
Ale jak to mówią, potrzeba matką wynalazku więc bazę przepiąłem samodzielnie :)
Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ