Drukowanie etykiet

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

plejaz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2013, 13:08
Rola: Inny

Drukowanie etykiet

Post autor: plejaz »

Witam, posiadam drukarkę etykiet Zebra ZM400, która drukuje w dwóch rzędach.
Gdzie przechowywany jest schemat druku , który wychodzi z drukarki?
Chciałbym zmienić kilka danych na etykiecie, która nie jest tekstowa tylko graficzno-tekstowa (dodane logo, kod, tekst itp)
W którym miejscu to się ustawia?
Drukarka co jakiś czas gubi ustawienia i drukuje w cały świat.
Nie drukuje do końca kodu i nie centruje etykiety.
Czy ktoś zajmował się kiedyś taką drukarką ?


UPDATE:
Mam jeszcze jedno pytanko, a mianowicie w jaki sposób zaprogramować, aby czytnik kodów kreskowych Honeywell Voyager 1202g podnosił insert przy sczytywaniu kodu?

taszek
Posty: 585
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:20
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: Drukowanie etykiet

Post autor: taszek »

W poprzedniej firmie używałem ZM400.
Wówczas etykiety drukowaliśmy za pomocą Crystal Reports i wówczas za pomocą CR'a możesz edytować wydruk (program płatny). Lub korzystaliśmy z wydruku XML to wówczas wykorzystywałem jest jeżyk programowania Zebry EPL/ZPL. Wtedy taki wydruk w notatniku możesz sobie zmodyfikować. NA stronach Zebry znajdziesz instrukcje do tych jeżyków programowania.
Co do objawów z gubieniem spróbuj zakualizować firmware drukarki u mnie dużo błędów wówczas znikło lub jeśli masz drukarkę po porcie RS(COM) podłączoną wówczas podepnij po USB też pomaga (akurat miałem z inną zebrą taki problem)

Co do czytnika to musisz sobie ustawić prefix zgodnie z instrukcją -> http://www.honeywellaidc.com/CatalogDoc ... ev%20E.pdf:
Pozdrawiam
Wojtek Cyrklewicz

plejaz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2013, 13:08
Rola: Inny

Re: Drukowanie etykiet

Post autor: plejaz »

Dzięki za odpowiedź, co do pierwszego to najprawdopodobniej padł docisk głowicy lub rolki dociskające.
Jeśli chodzi o czytnik kodów to ściągnąłem sobie instrukcję i zaprogramowałem zgodnie z wytycznymi:
Wydrukowałem sobie kartę do dodania PREFIXU:
1. Skanuję ADD PREFIX
2. Kod na insert DEC według tabelki "Alternate Extended ASCII Characters" 132
3. Skanuję po kolei 1, 3, 2 na koniec skanuję kod SAVE.
Niestety nie czyta jako klawisz insert i trzeba podnosić ręcznie.

UPDATE:
Zaprogramowałem czytniki, podnoszą insert sczytują kod i zatwierdzają automatycznie.
Z tym, że jest problem z szybkością zaczytywania, a mianowicie:
Zmieniłem wartość Intercharacter Delay na wartość 50 z domyślnego 100.
Wczytywanie kodu trwa jakby ktoś klikał pojedynczo cyfrę na klawiaturze.
Czy macie jakiś pomysł jak to przyśpieszyć ?
Można ustawić opóźnienie na 0 i wtedy dwa razy sczytywać dany kod, ale nie o takie rozwiązanie mi chodzi.

UPDATE nr 2:
Zmieniłem ustawienia szybkości skanowania kodów kreskowych z tym, że wygląda to teraz następująco:
1. Skan kodu
2. Automatyczny insert
3. - POWINIEN POJAWIC SIE KOD W OKIENKU - i automatycznie dodać się do np. WZ jednak tak się nie dzieje
4. Jeszcze raz skan kodu - KOD WSKAKUJE W SWOJE MIEJSCE - i automatycznie dodaje się do WZ.

W jaki sposób ograć punkt 3, aby nie trzeba było dwa razy sczytywać tego samego kodu?
Jeśli udałoby się to rozwiązać, będę już w domu.

P.S
Czy jest to możliwe, aby komputery były za szybkie na czytniki ?
Na komputerze stacjonarnym z okolic ~2011 roku dzieje się tak jak opisałem, a np. na Lenovo T61 czyta to bez problemu za pierwszym razem.

taszek
Posty: 585
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:20
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: Drukowanie etykiet

Post autor: taszek »

Mam ten sam problem z Voyagerem 9540, że na starszym kompie z XP działa insert jako prefix normalnie, a na nowszym kompie z XP działa jak u Ciebie, że muszę 2 razy sczytywać. I też nie wiem w czym problem
Pozdrawiam
Wojtek Cyrklewicz

plejaz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2013, 13:08
Rola: Inny

Re: Drukowanie etykiet

Post autor: plejaz »

No to miło słyszeć, że to nie tylko ja mam taki problem.
Od swojego opiekuna usłyszałem, że komputery są za szybkie na czytniki.

taszek
Posty: 585
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:20
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: Drukowanie etykiet

Post autor: taszek »

Jedyne rozwiązanie jaki mi przychodzi to spróbować zmiejszyć szybkość portu USB 2.0 do 1.1 w BOISie, ale jeszcze nie testowałem i nie każdy BIOS na to zezwala
Pozdrawiam
Wojtek Cyrklewicz

plejaz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2013, 13:08
Rola: Inny

Re: Drukowanie etykiet

Post autor: plejaz »

Tylko to jest połowiczne rozwiązanie.
Bo w przypadku zmiany floty komputerowej na nowszą wyposażoną w USB 3.0 i 2.0 nie ma już możliwości zmiany ustawień zwłaszcza w UEFI i Windowsie 8.
Ciekawi mnie jakie jest oficjalne stanowisko Comarch'u w tej sprawie.
Co jakiś czas wypuszczane są hfix i nowe wersje programowe w związku z tym powinni wprowadzić jakieś usprawnienia.
Obecnie używamy wersji: 2013.5.2.4181 SE ze starym interfejsem, strach przesiąść się na coś innego, bo nie wiadomo czy wszystko się nie wysypie.
Pomału zaczynam żałować wydanej kasy na ten program...

UPDATE:
Zmniejszyłem prędkość USB z poziomu BIOSU i wyłączyłem Rozszerzony kontroler USB i też nie działa.
Samo wyłączenie Kontrolera, nie przynosi rezultatu.

stefan53
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2019, 12:45
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 8.0

Re: Drukowanie etykiet

Post autor: stefan53 »

Chciałbym odświeżyć temat a dokładnie mam pytanie nie do końca w wcześniejszym temacie. Jestem przed zakupem drukarki etykiet z wcześniejszych wypowiedzi widzę że sporo osób używa tych firmy Zebra. Zastanawiam się nad jednym z ich modeli https://sklep.hdwr.pl/pl/p/Drukarka-Zebra-ZD420-/374 jednak są one nieco droższe od modeli innych marek,warto zainwestować, sprawdzają się?

havoc
Posty: 45
Rejestracja: 24 sty 2019, 09:10
Rola: Inny
Wersja: 2019

Re: Drukowanie etykiet

Post autor: havoc »

Na produkcji (trudne warunki) używamy:
do druku termicznego starych ZEBRA LP2824 oraz obecnych modeli Zebra ZD410.
do druku termotransferowego kilka Citizen CL-S631

Obie są bezproblemowe
Wydruki na Zebrach lecą bezpośrednio z aplikacji przez ZPL po USB.
Citizeny są sieciowe - w ciągu zmiany przerabiają lekko kilkaset etykiet


Przez jakis czas mialem na testach honeywell'a PC42d - zgodna z Zebra, nie wymagała zmian w aplikacji w kodach ZPL, calkiem szybka, nieco tansza od Zebry. Minusem hamujacym zakup byl fakt, iż dosc 'niewygodnie' odrywalo sie etykiety (co okazalo sie w warunkach produkcji dosc 'upierldliwe')

stefan53
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2019, 12:45
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 8.0

Re: Drukowanie etykiet

Post autor: stefan53 »

Dziękuję za bardzo pomocną wypowiedz. Przy drukowaniu dużej ilości etykiet każdy szczegół ma znaczenie nawet sposób odrywania etykiety. Chyba zdecyduje się na Zebre ilość dobrych opinii mnie przekonuje że nie pożałuje tej inwestycji .

ODPOWIEDZ