Środki trwałe - bieżący pracownik

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

Awatar użytkownika
S0Cool
Posty: 150
Rejestracja: 13 lut 2008, 10:49
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2018
Lokalizacja: śląskie

Środki trwałe - bieżący pracownik

Post autor: S0Cool »

W CDNXL nie jest łatwo sprawdzić, za jakie środki trwałe jest odpowiedzialny konkretny pracownik. Jeśli mamy "goły" XL to właściwie trzeba by zajrzeć na każdą kartę ŚT i sprawdzić, na których jest kod pracownika w polu "Bieżąca". W większych firmach posiadających dużo środków trwałych i, co gorsza, często przemieszczanych pomiędzy pracownikami jest to, delikatnie mówiąc, mocno kłopotliwe.
Wdrożyłem u siebie sposób pozwalający na liście ŚT łatwo wyfiltrować środki, za które odpowiedzialny jest konkretny pracownik. Rozwiązanie jest kompleksowe, zachęcam do korzystania wszystkich, którym się spodoba. Polega na sprawdzeniu w historii ŚT ostatniego dokumentu ZO (zmiana osoby).

Po pierwsze: funkcja SQL. Definiujemy w bazie CDNXL funkcję BiezacaOsoba następującym skryptem:

Kod: Zaznacz cały

--
IF EXISTS (SELECT * FROM sysobjects WHERE name = 'BiezacaOsoba' AND type = 'FN')
  DROP FUNCTION CDN.BiezacaOsoba
GO

CREATE FUNCTION CDN.BiezacaOsoba( @GIDNumer INT )
RETURNS INT
AS
BEGIN
  DECLARE @PrcNumer INT;

  SELECT @PrcNumer = (SELECT TOP 1 SHE_PrcNumer FROM CDN.SrtHistElem 
                 WHERE SHE_GIDTyp=2144 AND SHE_SRTNumer = @GIDNumer
                 ORDER BY SHE_Data DESC, SHE_GIDNumer DESC)
  IF @PrcNumer IS NULL
    SELECT @PrcNumer = SRT_PrcNumer FROM CDN.SrtKarty WHERE SRT_GIDNumer = @GIDNumer
  RETURN @PrcNumer
END
GO
--
Po drugie: dodatkowe pole w tabeli SrtKarty. To też SQL-em oczywiście:

Kod: Zaznacz cały

ALTER TABLE CDN.SrtKarty ADD PrcNumerBiez AS CDN.BiezacaOsoba( SRT_GIDNumer )
Dzięki temu, że nasze nowe pole nie zaczyna się od "SRT_", mamy pewność że w nowej wersji Comarch nie wpadnie na pomysł pola o tej samej nazwie, co spowodowałoby błędy przy konwersji.

Po trzecie: filtr. Definiujemy konstruktorem na liście środków trwałych filtr o nazwie np. "Bieżący pracownik" wpisując na zakładce "Zaawansowane" takie zaklęcia:

Kod: Zaznacz cały

@PAR ?@LS20(CDN_KONF.DLL|CALLLOOKUPPRCLISTA())|Pracownik|&Pracownik:REG= @? PAR@
PrcNumerBiez=??Pracownik
I już!
Po włączeniu filtra zostaniemy poproszeni o podanie kodu pracownika. Można wspomóc się listą pracowników. Po wypełnieniu kodu lista zostaje ograniczona do środków trwałych, za które w danym momencie jest odpowiedzialny konkretny pracownik. Przydaje się np. gdy pracownik się zwalnia.
Wszystkie wydruki z listy ŚT powinny automatycznie także ograniczyć się do wyfiltrowanych kart ŚT.

Rozwiązanie sprawdzone w wersjach 5 i 6. Nie sądzę aby w 7 były jakieś problemy.
Niniejszy podpis był testowany na zwierzętach.
Nie rozumiały go.

Awatar użytkownika
wojtek
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2007, 12:23
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.8
Lokalizacja: pomorskie

Re: Środki trwałe - bieżący pracownik

Post autor: wojtek »

Niezłe i działa całkiem sprytnie :) tak jak pisałeś na wydrukach również ogranicza się do danej osoby. Teraz dodać sobie tylko nowy wydruk (a w zasadzie pole procownika do wydruku ) "Wykaz środków trwałych osoba" aby drukowało się na nim również nazwisko pracownika .

Awatar użytkownika
S0Cool
Posty: 150
Rejestracja: 13 lut 2008, 10:49
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2018
Lokalizacja: śląskie

Re: Środki trwałe - bieżący pracownik

Post autor: S0Cool »

wojtek pisze:Niezłe i działa całkiem sprytnie :) tak jak pisałeś na wydrukach również ogranicza się do danej osoby. Teraz dodać sobie tylko nowy wydruk (a w zasadzie pole procownika do wydruku ) "Wykaz środków trwałych osoba" aby drukowało się na nim również nazwisko pracownika .
Dokładnie, wystarczy join po polu PrcNumerBiez do pola PRC_GIDNumer w tabeli PrcKarty
Niniejszy podpis był testowany na zwierzętach.
Nie rozumiały go.

timo
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2008, 14:42
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.7
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Środki trwałe - bieżący pracownik

Post autor: timo »

Ja sprawdzam co ma dany pracownik tak:
Księga inwentarzowa, zakładka znajdź, przycisk osoba (wybieram osobę), lejek na dole (znajdź środek)
Uwaga 1 Dla utrudnienia życia (w mojej opinii) CDN ograniczył ilość wyświetlanych środków jeśli jest ich więcej trzeba tą liczbę zwiększyć i lejek
Uwaga 2 Może to tylko u mnie ale po pierwszym wyszukaniu w liście Księga pojawia się MT (Majątek trwały) i muszę zmieniać na Wszystkie Księgi bo ja nie mam księgi MT

Jako ciekawostkę proponuje zmienić w jednym dniu dwa razy użytkownika tego samego środka (może być taka sytuacja) np. Kowalski przekazuje środek X Nowakowi (ZO 1) a za chwile Nowak przekazuje go Iksińskiemu (ZO 2). Według CDN-u (wydruk ZO) na ZO 1 jak i ZO2 Kowalski przekazał środek Iksińskiemu. Jest to konsekwencja tego że czas przekazania jest z dokładnością do dnia.

Awatar użytkownika
S0Cool
Posty: 150
Rejestracja: 13 lut 2008, 10:49
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2018
Lokalizacja: śląskie

Re: Środki trwałe - bieżący pracownik

Post autor: S0Cool »

timo pisze:Ja sprawdzam co ma dany pracownik tak:
Księga inwentarzowa, zakładka znajdź, przycisk osoba (wybieram osobę), lejek na dole (znajdź środek)
Tak, ten sposób znam tylko, że:
1. Z tej zakładki nie zrobisz wydruku.
2. U mnie (6.x, nie wiem jak jest w 7.x) wybranie pracownika o akronimie X i naciśnięcie lejka powoduje filtr w rodzaju PRC_Akronim LIKE 'X%', co całkowicie dyskwalifikuje tę zakładkę w zastosowaniu "środki trwałe pracownika". Gdy pracownicy mają akronimy numeryczne, wybranie np pracownika o akronimie 12 powoduje pokazanie wszystkich środków pracowników: 12, 120, 121, 122... :(
Niniejszy podpis był testowany na zwierzętach.
Nie rozumiały go.

timo
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2008, 14:42
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.7
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Środki trwałe - bieżący pracownik

Post autor: timo »

W wersji 7.1 (nie pamiętam jak było wcześniej bo mam podpięty jeszcze własny wydruk, gdyż o tych dostarczonych przez CDN do modułu ST mam wyrobione zdanie w związku z tym rzadko z nich korzystam) jest dostepny wydruk "Lista wyszukanych środkow trwałych". Niestety w tej wersji również gdy się ma pracowników o akronimach numerycznych (ja akurat nie mam) lejek działa błędnie

ODPOWIEDZ