Naprawa zasobów na położeniu

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

Awatar użytkownika
wojtek
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2007, 12:23
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.8
Lokalizacja: pomorskie

Naprawa zasobów na położeniu

Post autor: wojtek »

Czy występują u was również problemy podczas zatwierdzania np. dokumentów MM (wyciąganie z bufora) , bląd pojawia się podczas generowania dokumentów magazynowych: "do powyższego elementu zabrakło zasobów na położeniu ...."
Jeśli tak to jak sobie z tym radzicie?

Awatar użytkownika
maros
Posty: 127
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:52
Rola: Inny

Re: Naprawa zasobów na położeniu

Post autor: maros »

U nas jeszcze nie używamy funkcji 'położenie' w magazynach...

korzen
Posty: 69
Rejestracja: 07 kwie 2008, 12:21
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 7.1

Re: Naprawa zasobów na położeniu

Post autor: korzen »

Masz na myśli położenie z tabeli twrzasobymag ?

Puść taki skrypt na bazę produkcyjną powiedz czy masz jakieś wyniki

select lp=1, cdn.numerDokumentuTrn(trn_gidtyp,trn_spityp,trn_trntyp,trn_trnnumer,trn_trnrok,trn_trnseria) as NumerD, trn_magdnumer
,DATEADD(day,trn_data2,CONVERT(DATETIME,'1800-12-28',120)) from cdn.tranag with(nolock)
where trn_stan>2 and trn_GIDtyp <>1497 and trn_data2>75608 and (select sum(abs(trs_ilosc)) from cdn.traselem with(nolock) where trs_gidnumer=trn_gidnumer and trs_magnumer>0)
<>isnull( (select sum(mae_ilosc) from cdn.magnag with(nolock) join cdn.magelem on man_gidnumer=mae_gidnumer
where man_zrdnumer=trn_gidnumer),0) order by trn_data2

Awatar użytkownika
wojtek
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2007, 12:23
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.8
Lokalizacja: pomorskie

Re: Naprawa zasobów na położeniu

Post autor: wojtek »

Witam

To zapytanie zwraca mi dokumenty z niekompletnym WM/PM. Generowany błąd "brak jakij kolwiek ilosci w zasobach" (pojawia się to u nas za zwyczaj kiedy zabraknie jakiejś partii, ale to nie problem)

Mnie chodzi głównie o błąd ""do powyższego elementu zabrakło zasobów na położeniu ...."

pozdrawiam

korzen
Posty: 69
Rejestracja: 07 kwie 2008, 12:21
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 7.1

Re: Naprawa zasobów na położeniu

Post autor: korzen »

OK.

A zmienia sie stan magazynowy lub handlowy po zatwierdzeniu MM ?
Jeśli masz niekompletne WM/PM do MM to trzeba wydać wszędzie towar, chyba że w konfiguracji nie tworzycie potwierdzonych WM/PM do MM.
Puść naprawę stanów towarów na tej pozycji i zobacz czy program coś zwróci.

Awatar użytkownika
wojtek
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2007, 12:23
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.8
Lokalizacja: pomorskie

Re: Naprawa zasobów na położeniu

Post autor: wojtek »

korzen pisze:Jeśli masz niekompletne WM/PM do MM to trzeba wydać wszędzie towar, chyba że w konfiguracji nie tworzycie potwierdzonych WM/PM do MM.
A jak mam wydać ten towar skoro podczas wydania wyskakuje błąd o którym pisałem wcześniej "do powyższego elementu zabrakło zasobów na położeniu ....":)

I zwracam uwagę, że nie chodzi mi o błąd podczas generowania dokumentów WM " brak jakiej kolwiek ilosci w zasobach" (bo jak pisałem wcześniej to nie problem" tylko chodzi mi o błąd "do powyższego elementu zabrakło zasobów na położeniu ...."
To są dwa różne błędy generowane podczas tworzenia dokumentó WM.

Naprawa stanów magazynowych niestety nic nie pomaga. Magicy z firmy która u nas wdrażała system jakoś to naprawia ale nie chcą zdradzić jak, bo lepiej skasować klienta za usługę :) Wiem tylko tyle, że porównują jakieś wpisy w tabelach ale jakie i w jakich tabelach to nie chcą zdradzić :)

pozdrawiam

Kyniu
Posty: 417
Rejestracja: 21 mar 2008, 10:10
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Świętokrzyskie, Kielce

Re: Naprawa zasobów na położeniu

Post autor: Kyniu »

wojtek pisze:Naprawa stanów magazynowych niestety nic nie pomaga. Magicy z firmy która u nas wdrażała system jakoś to naprawia ale nie chcą zdradzić jak, bo lepiej skasować klienta za usługę :) Wiem tylko tyle, że porównują jakieś wpisy w tabelach ale jakie i w jakich tabelach to nie chcą zdradzić :)
Zapisz bazę przed wizytą magików a potem po wizycie magików i wyszukaj zmiany w tabelach. Ponadto nie wiem jak pracują (np. zdalnie czy przyjeżdżają i na którymś z Twoich komputerów) ale jak pokombinujesz to wymyślisz jak zapisać np. wciskane klawisze. Ostatecznie zrób span port (Switched Port Analyzer) na przełączniku, zapuść Wiresharka, ustaw przechwytywanie sesji TCP na porcie 1433 a potem żmudna zabawa ;-) Ostatecznie można też snifować ruch bezpośrednio na serwerze SQL. A koledzy podpowiedzą pewnie jeszcze sto innych możliwości.

Kyniu

korzen
Posty: 69
Rejestracja: 07 kwie 2008, 12:21
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 7.1

Re: Naprawa zasobów na położeniu

Post autor: korzen »

powtórzę pytanie o naprawę stanów towarów.
Puść proszę naprawę stanów towarów na danym towarze którego nie możesz wydać zaznaczając zasoby i położenie
w zakładce szczegóły powinieneś mieć jakieś informacje - zrzuć tutaj...

ODPOWIEDZ