problem z WM brak zasobów

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

Awatar użytkownika
wojtek
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2007, 12:23
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.8
Lokalizacja: pomorskie

problem z WM brak zasobów

Post autor: wojtek »

Mam u siebie dziwny problem. Mam towar który wg stanów jet na magazynie (do sprzedaży 2 szt. w magazynie 2szt. rezerwacja 0 szt.), czyli teoretycznie powinienem go wydać z magazynu a nie mogę, komunikat "zabrakło zasobów na magazynie ....." czyli standardowy komunikat jak nie ma towaru na stanie.
Naprawa stanów towaru nic nie wykazuje, nie ma błedów, w tabeli cdn.twrzasoby zapis poprawny o ilościach, w tabeli cdn.traselem dla danego dokumentu WZ do którego nie mogę wydać towaru też zapis poprawny, w tabeli cdn.twrzasobymag również zapis poprawny o ilościach.
Jeśli chcę zrobić tylko dokument WM właśnie dla tej partii czyli dla tej dostawy też nie moge, krzyczy że brak zasobów ale wg zapisów w tabelach i tym co pokazuje CDNXL są. Wg historii też zasób powinien jeszcze być.
Skończyły mi się już pomysły co jeszcze sprawdzić, może jakieś sugestie, co on jeszcze sprawddza, czyli jakie tabele twierdząc że nie ma tego zasobu.

pozdrawiam

Dorota
Posty: 70
Rejestracja: 12 maja 2010, 12:17
Rola: Administrator CDN XL

Re: problem z WM brak zasobów

Post autor: Dorota »

Robiłeś naprawę stanu z zaznaczeniem historii?
Ja ostatnio miałam taką sytuację. Też brak możliwości wydania towaru z konkretnej dostawy, na tabelach niby wszystko OK, normalna naprawa stanów OK. Dopiero po wykonaniu naprawy stanów dla historii okazało się że coś mu nie gra ale dla zupełnie innej dostawy niż ta która była problematyczna. Wydawało mi się to niepowiązane z tematem no bo 2 różne dostawy....a jednak były w jakiś sposób powiązane. Naprawiłam ta problematyczną PZ, no i dopiero wtedy towar zszedł dla tej drugiej dostawy :)

Awatar użytkownika
wojtek
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2007, 12:23
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.8
Lokalizacja: pomorskie

Re: problem z WM brak zasobów

Post autor: wojtek »

Też sprawdzałem i nic nie znalazłem :( ciekawi mnie jakie są jeszcze sprawdzane tabele bo gdzieś musi widnieć jakiś błedny wpis

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: problem z WM brak zasobów

Post autor: Yuber »

Stan handlowy to zupełnie coś innego niż stan magazynowy. Ten pierwszy rozprowadzany jest przy pomocy dokumentów handlowych ten drugi przy pomocy dwóch dokumentów magazynowych PM i WM. Twoja sytuacja to najprawdopodobniej taka gdzie przyjęty został towar dok. handlowym ale magazynowy nie został utworzony albo wisi sobie w buforze. Wtedy za chiny ludowe nie wydasz takiego towaru bo go po prostu nie ma. Drugi przypadek to taki kiedy swobodnie tworzysz sobie dokumenty handlowe niezwiązane z magazynowym i magazynowe niewiązane z handlowym. Tu trzeba uważać i to bardzo bo może dojść do sytuacji że jednemu klientowi sprzedałeś a drugiemu wydałeś ten sam towar. Zasada taka:
Towary->zakładka wszystkie według kodu/nazwy -> Wydruk o nazwie "Rozbierzności ilości handlowych i magazynowych" - sprawdź sobie wszystkie magazyny. Czym mniej pozycji na wydruku tym lepiej dla Ciebie.
Można jeszcze wg karty towaru gdzie na zakładce Zasoby można dochodzić który dokument bruździ. Oczywiście tu bez historii się nie obejdzie.

Awatar użytkownika
wojtek
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2007, 12:23
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.8
Lokalizacja: pomorskie

Re: problem z WM brak zasobów

Post autor: wojtek »

Skoro ilość do sprzedaży i ilość na magazynie jest taka sama to nie ma możliwość żeby wisiał jakiś dokument WM czy PM w buforze albo bylo jego brak.
Ponadto mimo że ma do sprzedaży 2 szt i na magazynie 2 szt. z danej dostawy to też nie moge wystawić żadnego samego dokumentu WM do tej dostawy (brak zasobów).
W tabeli cdn.twrzasoby widnieje: TwzILSpr=2.0000 TwzILMag=2.0000 TwzILosc=2.000
w tabeli cdn.zasobymag widnieje: TzmIlosc=2.0000

Więc jak widać niby wszystko jest OK, nie ma możliwość aby był jakiś dokument WM czy PM w byforze albo było jego brak do jakiegoś dokumentu.

Smallsoso
Posty: 131
Rejestracja: 25 wrz 2008, 13:31
Rola: Inny
Wersja: 9.5

Re: problem z WM brak zasobów

Post autor: Smallsoso »

Sprawdź, czy masz wpisy w tabeli TwrParMag dla tego towaru i magazynu. Kiedyś miałem taki przypadek, że dla jakiegoś towaru nie miałem wierszy w tej tabeli.
Ewentualnie puść profilera na bazie w momencie generowania WM. Jak się pojawi błąd, to przeanalizuj ostatnie wiersze logu i zobacz, co było wywoływane przed rollbackiem.
Pozdrawiam,
Marcin
---------------------------------------------------------------------------------
Tako rzecze dokumentacja tabel CDN XL 7.1
TwrZasoby TwZ_DataP INTEGER Data przyjęcia towaru na magazyn Potrzebne przy podróżach w czasie.

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: problem z WM brak zasobów

Post autor: Yuber »

Puść jeszcze testy integralności z Administratora może tu się coś wysypie. Jedno co przychodzi mi do głowy to jeszcze sytuacja gdzie przymieszane jest w poprzedniej dostawie. Np z dostawy 1 gdzie było przyjęte 5 szt. pobrane na dokument handlowy zostało 5 szt. a na niezwiązany WM 4 szt. i mimo że na dostawie nr 2 było 8 szt nikt nie był w stanie wydać nawet jednej sztuki ale dokument handlowy można było bez problemu zamknąć. Natomiast i tak widoczne było by to w postaci jakiegoś niewygenerowanego dokumentu i różnicy w cdn.twrzasoby.
Może jakiś skopany wpis w CDN.TraSelem się trafił.

Awatar użytkownika
wacek
Posty: 709
Rejestracja: 27 paź 2008, 18:04
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Łódzkie

Re: problem z WM brak zasobów

Post autor: wacek »

Zobacz czy dla tego towaru w historii dokumentów magazynowych nie masz WM, która jest zatwierdzona (czarna), ale jak podniesiesz ją do edycji to bufor jest zaznaczony i nie dostępny oraz towar jest na dole (do wydania).
Pozdrawiam,
Robert

select convert(varchar(100),0x637a6173616d69207069737aea2074752067b375706f7479203a29)

Dorota
Posty: 70
Rejestracja: 12 maja 2010, 12:17
Rola: Administrator CDN XL

Re: problem z WM brak zasobów

Post autor: Dorota »

Ten stan nie do końca jest OK. jeżeli jest to widok po wystawieniu WZ- powinno Ci zejść coś ze sprzedaży a tutaj mamy równo. Tu sprawdzenie czy do danej dostawy jest PM tez by było przydatną rzeczą. Dodatkowo sprawdziłabym czy wszystkie korekty dla tego towaru są sparowane z dokumentami PM.
Z drugiej strony XL płata czasem różne figle. Dla przykładu nawiąże do sytuacji o której wspominałam powyżej: tam była PZ na 10 szt, z której wyszła WZ na sztuk 5 a do niej zostały wystawione 2 wydania magazynowe (sumaryczna ich wartość dla tej pozycji przewyższała to co jest na WZ, czyli np. 12sztuk). Sytuacja dosyć dziwna ;) , bruździła w tabelach i uniemożliwiała wydanie towaru. Tylko że tutaj apteczka wykryła problemy na towarze.
Ja bym jeszcze sprawdziła z jakiej dostawy pochodzą ilości dostępne i porównała czy na WZ mam tą samą dostawę.
Daj znać jak rozwiążesz problem :)

Awatar użytkownika
wojtek
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2007, 12:23
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.8
Lokalizacja: pomorskie

Re: problem z WM brak zasobów

Post autor: wojtek »

Stan jest ok, przedstawiłem dane sprzed wystawienia dokumentu WZ
Jesli wystawiam dokument WZ to właśnie pobiera mi te 2 sztuki z tej dostawy.
Wg historii oraz wystawionych dokumentów WM również widać że powinny być jeszcze 2 sztuki na magazynie i wszedzie je widać ale wydać nie można :)

ODPOWIEDZ