problem z WM brak zasobów

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

T00kie
Posty: 163
Rejestracja: 17 paź 2008, 15:31
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 10
Kontakt:

Re: problem z WM brak zasobów

Post autor: T00kie »

a ten komunikat dotyczy tylko zasobów? nie ma tam nic o kodzie EAN?

Awatar użytkownika
zet
Posty: 36
Rejestracja: 07 maja 2008, 09:09
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Częstochowa

Re: problem z WM brak zasobów

Post autor: zet »

sprawdź zakładkę Zasoby wg dokumentów na karcie tego towaru, ostatnio miałem przypadek, że ilości się zgadzały (na liście towarów) ale w tej zakładce buło PM i PZ nie powiązane i nie mogłem sprzedać towaru, wtedy na PZ w tej zakładce pokazuje stan sprzedaży ale nie magazynowy, po związaniu wszystko było ok
"Maszeruj, albo giń"

Awatar użytkownika
wojtek
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2007, 12:23
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.8
Lokalizacja: pomorskie

Re: problem z WM brak zasobów

Post autor: wojtek »

Sprawdzana jest jeszcze partia towaru w tabeli cdn.magelem i cdn.magselem
Ponizszy update załatwił sprawę i naprawił dokumenty do których nie można było wydać towaru mimo że był na magazynie

Kod: Zaznacz cały

update cdn.magelem set mae_tpaid= dst_tpaid
from cdn.magelem join cdn.dostawy on dst_twrnumer=mae_twrnumer
join cdn.magselem on mae_gidnumer=mas_gidnumer and mas_gidlp=mae_gidlp and mas_dstnumer=dst_gidnumer
where  dst_tpaid <> mae_tpaid 
pozdrawiam

reseto
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2011, 11:17
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 10

Re: problem z WM brak zasobów

Post autor: reseto »

Miałem ten sam problem. Okazało się że nie ma zasobów w partiach towaru, prawdopodobnie źle zapisał się dokument PZ.

Pomogło :


insert into cdn.twrzasobymag
values(3322,208,9,0, 15.0000, 0, 0)
insert into cdn.twrpartie
values (3322,16,1356,0,0,'','',0, 0)

oczywiście wartości trzeba dobrać z informacji z PM.

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: problem z WM brak zasobów

Post autor: STAY_PJE »

Miałem podobny błąd u klienta. Próba przekształcenia zamówienia sprzedaży do dokumentu WM wyrzucała komunikat o błędzie:
Niewystarczające zasoby: (...) Żądana ilość nie została w pełni pobrana.
lub
Błąd dodawania pozycji ....: BŁĘDY: Zabrakło ilości (nie udało się pobrać towaru lub wymuszono realizacje całości). (DodajSobPozycjeMap-17)

Zgodnie z tym co wspomnieli poprzednicy błąd był związany z niepoprawną strukturą stanu magazynu wg położenia.
Występują nieprawidłowości trojakiego rodzaju:
  • brak stanu w zasobach wg położenia
  • istnieje stan na zasobach wg położenia, mimo że towar jest już rozchodowany
  • istnieje stan wg położenia ale jest on niezgodny ze stanem historycznym
We wszystkich przypadkach apteczka nie radzi sobie z naprawą.

Znalazłem wszystkie błędy w bazie danych i naprawiłem je dodając stany do tabeli TwrZasobyMag, kasując rekordy z tabeli TwrZasobyMag lub uzgadniając ilość w tej tabeli z ilością wg obrotu.

Generalnie błąd pojawia się u każdego, niezależnie czy rejestruje partie towaru. Warto raz na jakiś czas sprawdzać poprawność tych stanów.

scribe
Posty: 446
Rejestracja: 07 gru 2010, 13:47
Rola: Inny
Wersja: 9.6.1

Re: problem z WM brak zasobów

Post autor: scribe »

czy firmy wdrożeniowe/partnerzy zgłaszają takie błędy Comarchowi? przecież ja z ze stanami towarów walczę od 9.6
całkowicie zielony

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: problem z WM brak zasobów

Post autor: STAY_PJE »

Zgłaszają. W odpowiedzi otrzymują prośbę o wysłanie bazy danych klienta. Następnie informację, że błędu nie udało się powtórzyć.
Z jednej strony rozumiem procenta, że nie jest w stanie powtórzyć błędu, którego okoliczności powstawania są dość rzadkie, a scenariusz ich powstawania nie jest powtarzalny.
Z drugiej strony nie rozumiem dlaczego producent tworzy struktury danych, które mają zastosowanie wśród nielicznego grona klientów, a występujące w nich błędy dotykają całego grona klientów. Nie rozumiem dlaczego te dodatkowe struktury danych nie są ograniczone odpowiednimi regułami integralności, które pilnowałyby ich poprawności.
W tym konkretnym przypadku nie rozumiem dlaczego struktury wyłączone ze świadomej ewidencji klienta (tu mowa o partiach i położeniu towarze na magazynie) zakłócają wydanie towaru z magazynu, skoro te struktury w ogóle nie są wykorzystywane.

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: problem z WM brak zasobów

Post autor: STAY_PJE »

Próbowałem dzisiaj zasymulować ten błąd na wersji 2016 i już nie występuje. Znalazłem informację, że został poprawiony w wersji 2015. Istotnie, nawet gdy występuje błąd w strukturze bazy danych to program sobie z nim radzi przy tworzeniu dokumentu.

ODPOWIEDZ