Potwierdzenie korekty faktury

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

rk999
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2024, 13:37
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2023

Potwierdzenie korekty faktury

Post autor: rk999 »

Witam, próbuję utworzyć proces w administratorze który na łamach użytkownika AUTOMAT będzie potwierdzał korekty które spełniają określony warunek sql:

Kod: Zaznacz cały

select @Wynik = case when exists (select  * 
from cdn.tranag
join cdn.TraPlat with (nolock) on TrN_GIDTyp=TrP_GIDTyp and TrN_GIDNumer=TrP_GIDNumer
join cdn.Magazyny with (nolock) on MAG_GIDNumer=TrN_MagZNumer
join cdn.Atrybuty with (nolock) on TrN_GIDNumer=Atr_ObiNumer AND TrN_GIDTyp=Atr_ObiTyp
where 
TrN_GIDTyp IN('1529','1497','2041','2044' 
,'2009','2042','2043','2047' 
,'2003','1624','1625') 
and MAG_Kod = 'HURT'
and exists 
(select * from cdn.TraNag with (nolock) 
join cdn.TraPlat with (nolock) on TrN_GIDTyp=TrP_GIDTyp and TrN_GIDNumer=TrP_GIDNumer
where TrP_FormaNr = 10 and TrP_Rozliczona = 1) 
and Atr_AtkId = 355 and Atr_Wartosc = 'zrealizowane'
and TrN_GIDTyp=@ObiTyp AND TrN_GIDNumer=@ObiNumer
and TrN_Stan = 2
and TrN_StanDokMag = 2)
then 1 else 0 end
Utworzyłem proces który rozpoczyna się akcją dodania dokumentu handlowego, wynikiem jego jest pętla sql'a podanego wyżej która sprawdza warunki dla danej korekty (aby faktura spełniła warunki może minąć nawet kilka dni) dlatego sql ten jest wykonywany w pętli co godzinę, gdy korekta spełni w końcu te warunki to proces powinien przejść do kolejnego etapu czyli jej potwierdzenia (akcja potwierdzenie dokumentu handlowego) i tu pojawia się problem. Gdy korekta "jest" w procesach w sensie w skrzynce automatu XL to jest ona tam jakby zablokowana przez co powiązany z nią dokument magazynowy PM który tworzy się w naszym systemie ExpertWMS po utworzeniu korekty nigdy nie może zostać zatwierdzony więc z kolei korekta nigdy nie zostanie zatwierdzona. Czy macie jakieś rozwiązanie tego problemu? Chodzi o to, żeby na przykład sprawdzić czy utworzona korekta spełnia wymagania, jeżeli nie to ją puścić ze skrzynki i po godzinie znowu ją wziąć, sprawdzić i tak w kółko. Myślałem nad utworzeniem 2 procesów z czego jeden będzie aktywował drugi akcją "uruchomienie inny proces", ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.

ODPOWIEDZ