Uproszczona procedura importu

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

marceynowa
Posty: 341
Rejestracja: 29 lut 2008, 11:27
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Lokalizacja: Gdynia

Uproszczona procedura importu

Post autor: marceynowa »

Czy ktoś jest zorientowany, czy parametr w Konfiguracji:
Sprzedaż / Parametry 1 / Uproszczona procedura importu
po zaznaczeniu wpływa tylko na:
- możliwość przyjęcia dostawy odprawionej wg takiej procedury (SAD bez płatności za VAT)
- domyślne zaznaczenie parametru "Procedura uproszczona importu" na FAI, SAD, PZI ?
Czy ten parametr ma jeszcze wpływ na inne procesy?

Problemem jest domyślne zaznaczenie dokumentów przy zaznaczonej procedurze. Przyjmujemy 95% standardowo i 5% wg procedury uproszczonej.
Bez zaznaczonego parametru nie przyjmę dostaw uproszczonych - brak możliwości zaznaczenia na dokumentach.
Przy zaznaczonym parametrze użytkownicy zapominają o odznaczaniu parametru na dokumentach dla dostaw standardowych.

Najprostszym rozwiązaniem byłoby włączenie parametru, z jednoczesnym wyłączeniem domyślnego znakowania dokumentów. Ale to u producenta będzie trwało kilka lat.

Zastanawiam się czy bez zaznaczenia w konfiguracji, można pod wykresem uruchomić procedurę SQL, która ustawi ImN_ProceduraUproszcz = 1 na FAI (ścieżka FAI - SAD - PZI) i potem pozostałe dwa dokumenty będą również oznaczone i przed wszystkim na SAD zostaną obsłużone procesy związane z tą procedurą?

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 720
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Uproszczona procedura importu

Post autor: praiser »

Flaga przy ścieżce FAI -> SAD -> PZI przechodzi z FAI do SAD, ale PZI pobiera flagę z konfiguracji . Tak mi wyszło w teście.
Konfigurację ustawiłem bez flagi, zmieniłem ją na FAI updejtem SQL, na SAD flaga jest , na PZI już nie. (jedynie po zmianie flagi w konfiguracji)

Nie wiem czy to wpływa na inne procesy i na sam SAD. Nie używam tej procedury.

Ten warunek jest ok przy takiej zmianie z ręki flagi:

Podczas generowania dokumentu SAD na podstawie FAI z zaznaczonym parametrem Uproszczona procedura importu nie zostanie naliczona płatność na kwotę wynikającą z kwot podatku VAT. Przy stosowaniu uproszczonej metody rozliczania importu, kwoty wynikającej z VAT nie płaci się do Urzędu Celnego.
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

ODPOWIEDZ