Kolektor danych

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

antoni
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2013, 09:58
Rola: Inny
Wersja: 8.0

Re: Kolektor danych

Post autor: antoni »

witajcie,
podłączę się pod wątek, żeby nie zakładać nowego z uwagi na fakt, że mam podobny problem. Ktoś wcześniej już pisał o kolektorze Cipherlab3000, ja z kolei chciałem zapytać, czy ktoś posiada tę nowszą wersję czyli 8400? http://sklep.smartmedia.com.pl/p/14/16/ ... nale-.html . Ten model ma m.in. więcej RAMu no i też zupełnie inny wygląd, co o nim myślicie?

koszerny
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2016, 23:06
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 8.0

Re: Kolektor danych

Post autor: koszerny »

witam gdyby ktoś był zainteresowany zakupem używanego kolektora Cipherlab 8400 wraz z programem firmy Novitus "Inwentaryzator" licencja pełna to mam parę sztuk na zbyciu
proszę o kontakt koszerny@wp.pl

leszekjr
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2022, 08:03
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2019

Re: Kolektor danych

Post autor: leszekjr »

Witam,
czy ktoś miał do czynienia z CIPHERLAB 8600?

Pozdrawiam,
Leszek

krisskon
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2022, 11:29
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2019

Re: Kolektor danych

Post autor: krisskon »

Witam, ja właśnie kupiłem Cipherlaba 8600 z Inwentaryzatorem 3 w pełnej wersji i mam problem z pobraniem danych do ERP XL. Ustawiłem kolektor żeby wysyłał plik z kodem EAN (0-12) i ilością (14-23) oddzielone znakiem przecinka. Za pośrednictwem narzędzia DOWNLOAD dostarczonym wraz z Inwentaryzatorem pobieram bez problemu plik z kolektora i jego struktura jest zgodna z założeniami. Problem pojawia się gdy próbuję pobrać dane z kolektora do np. dokumentu handlowego. Pojawia się okno "odczyt danych z kolektora...proszę czekać" i nie dzieje się nic. Kiedy anuluję transmisję na kolektorze pojawia się w XL informacja "Nie udało się dodać elementu 26A0Š26A0Š, towar: na ilość: 26.0000 powód: BŁĘDY:
Nie znaleziono towaru. (DodajPozycje-11)".

W ERP XL mam ustawienia:
sterownik: cdn_ciph.dll
używaj transceivera: tak
protokół: SKKBHT
szybkość transmisji: 115200
Parzystość: brak
Bity danych: 8
Bity stopu: 1
Port: COM1

Definicja rekordu kolektora:
EAN: 0 - 12
Ilość: 14 - 23
Wielkość rekordu: 24
Znak wypełniający: '," (przecinek)

Nie mogę sobie z tym poradzić, może ktoś z Was potrafi podpowiedzieć, gdzie popełniam błąd?

Pozdrawiam
Krzysiek

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 685
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Kolektor danych

Post autor: praiser »

spróbuj protokołem point to point i upewnij się, że parametry transmisji po obu stronach (XL i urządzenie) są identyczne (prędkość, parzystość itd)
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

krisskon
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2022, 11:29
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2019

Re: Kolektor danych

Post autor: krisskon »

Dziękuję za podpowiedź. Okazało się, że poszło na SKKBHT, bez zaznaczonego transceivera i przy zmianie protokołu w kolektorze na Cipherlab. Wcześniej miałem ustawiony Novitus, bo przy Cipherlab i włączonym transceiverze kolektor się zawieszał. Teraz wszystko działa jak należy.

ODPOWIEDZ