Podłączanie pulpitu zdalnego Windows 10

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

plejaz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2013, 13:08
Rola: Inny

Podłączanie pulpitu zdalnego Windows 10

Post autor: plejaz »

Witam, po zmianie komputera na nowy z zainstalowanym systemem Windows 10 64 bit Home mam problem z czytelnością ikon, tekstu po podłączenia pulpitu zdalnego na serwer terminalowy.
Dziwne jest to, że na serwerze sql problem ten nie występuje.
Na systemach wstecz wszystko działa poprawnie.
Próbowałem zmniejszać rozdzielczość ekranu, głębie kolorów i nic, problem występuje tylko na serwerze terminalowym na Windowsie 10.
Serwer sql - Windows Server 2008 R2
Serwer terminalowy - Windows Server 2008 Standard

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ?
Dodam, że podczas podłączenia się na serwer sql i utworzenie połączenia do serwera terminalowego problem się nie pojawia!

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: Podłączanie pulpitu zdalnego Windows 10

Post autor: Yuber »

Spróbuj w ustawieniach Połączenia Pulpitu zdalnego podziałać parametrem Wydajność na zakładce "Wrażenia" [Experience]
U siebie zauważyłem, że na terminalu gdzie pracują użytkownicy, Ci którzy logują się z uboższymi parametrami tak właśnie maja rozciągnięte ikonki ale tylko jeśli wchodzę im w sesję po przez TerminalServiceManager

plejaz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2013, 13:08
Rola: Inny

Re: Podłączanie pulpitu zdalnego Windows 10

Post autor: plejaz »

Niestety nic to nie daje. Testuje połączenia w sieci lokalnej więc przepustowość łącza to 1Gbit.

snikers
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2015, 10:14
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: Podłączanie pulpitu zdalnego Windows 10

Post autor: snikers »

Wiem że stary temat i pewnie już znalazłeś rozwiązanie, ale podejrzewam że masz wymuszone dla klientów RDP 8 bitowy kolor w konfiguracji usług terminalowych TSCC.
Windows 10 nie obsługuje 8 bitowego koloru w sesjach RDP.
Musisz to zmienić na serwerze - START / Uruchom / tscc.msc następnie prawym przyciskiem na RDP-Tcp i właściwości. Na zakładce ustawień klienta masz głębie kolorów.

TurtleBro
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2017, 05:15
Rola: Inny

Re: Podłączanie pulpitu zdalnego Windows 10

Post autor: TurtleBro »

Sprawdź AEROADMIN, to najprostszym narzędziem do tego. Nie wymaga instalacji, bez rejestracji, bez konfiguracji.

ODPOWIEDZ