Kalkulacja kosztów

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Produkcja

Moderator: mikey

Lukas
Posty: 124
Rejestracja: 28 wrz 2017, 14:57
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2019

Kalkulacja kosztów

Post autor: Lukas »

Cześć,

temat rzeka, natomiast pytanie mam do uzytkowników: w jaki sposób sobie radzicie z dużą ilością produktów dla których się zmieniają ceny jak szalone w tych czasach? Kalkulacja kosztów jest ok, natomiast robić ręcznie dla każdego produktu to jest jakaś masakra. Mam raport w BI Point, który mi oblicza kalkulacje pod kątem ostatnich cen zakupu, ale też nie jest on jakoś mega wygodny.

Macie jakieś sprawdzone sposoby, raporty (nawet spod SQL bo robią się one szybciej) ?

Pozdrawiam.

Lukas
Posty: 124
Rejestracja: 28 wrz 2017, 14:57
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2019

Re: Kalkulacja kosztów

Post autor: Lukas »

Dodatkowe pytanie: macie wyceny od dostawców, ale nie macie jeszcze przyjętych surowców, więc cena zakupu nie jest aktualna. Jaką macie ścieżkę w takim wypadku?

krzysieksarna
Posty: 139
Rejestracja: 22 wrz 2008, 09:29
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kalkulacja kosztów

Post autor: krzysieksarna »

Jak wyliczać "cenę zakupu" - najlepiej na podstawie jakiegoś dedykowanego cennika w XL - to pozwala oszacować cenę produktu przy założeniu jakiejś przyszłej ceny zakupu.

My przygotowaliśmy rozwiązanie, które pozwala odpowiedzieć na pytanie - jak zmienią się ceny produktów jeśli cena surowca A zmieni się z X na Y. Problem jest złożony, więc dużo w nim założeń - jak liczyć koszt produktu, co jest produktem a co nie ...
JBC to zapraszam to kontaktu na priv
Krzysiek Sarna
http://www.infortes.pl

ODPOWIEDZ