Generowanie dok. zleceń kompletacji (RW i WM) przez API

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Produkcja

Moderator: mikey

2pack
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2013, 11:29
Rola: Inny

Generowanie dok. zleceń kompletacji (RW i WM) przez API

Post autor: 2pack »

Witam wszystkich
Być może ktoś spotkał się już z problemem, który pokrótce postaram się opisać i wie jak sobie z nim poradzić.

Mianowicie wykonuję upgrade XLa z wersji 10.2 do 2013.6. Z wcześniejszą wersją systemu współpracowała aplikacja okienkowa do rozliczania zleceń kompletacji, która generowała dokumentu RW i WM. Aplikacja komunikowała się z XL-em poprzez API (wersja 22). Obecnie po zmianie wersji API na 20136 przestała działać. Przy próbie wygenerowania dokumentu RW pojawia się błąd nr 17 który brzmi "Zabrakło ilości (przy trybie wsadowym musi być w pełni zaspokojona)". Błąd jest zwracany przez funkcję XLDodajPozycje. Zaznaczę, że mam zapewnioną wystarczającą ilość towaru na magazynie do przeprowadzenia operacji i nie ma rezerwacji dany towar. W CDN XL zakłada się nagłówek dokumentu ale nie jestem w stanie dodać od niego pozycji.
Ta sama czynność wykonana przy użyciu interfejsu XL-a kończy się prawidłowo.

Według informacji uzyskanych od asysty C. działanie obecnego API (20136) jest jak najbardziej prawidłowe, a to że wcześniejsza wersja (22) zezwalała na generowanie w.w. dokumentów jest dziurą API w CDN XL 10.2.

Z góry dziękuję za jakieś wskazówki, pozdrawiam

sebek
Posty: 253
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:21
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Łódź/Częstochowa
Kontakt:

Re: Generowanie dok. zleceń kompletacji (RW i WM) przez API

Post autor: sebek »

Witam,

Przychodzi mi tylko jeden pomysł do głowy. Czy próbowałeś korzystać z pliku excel udostępnionego przez Comach w celu sprawdzania API? Spróbuj poprzez ten plik wygenerować dokument RW do konkretnego ZP i zobacz czy błąd Ci się powtórzy.

Pozdrawiam.
Sebastian.

ODPOWIEDZ