Prosta produkcja ze sklejki

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Produkcja

Moderator: mikey

marcingg
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2023, 13:22
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2023

Prosta produkcja ze sklejki

Post autor: marcingg »

Poszukuję programu do obsługi produkcji w naszej firmie. Na magazyn jest przyjmowana sklejka 92x60cm. Chciałbym mieć możliwość wyprodukowania z tej sklejki kilka różnych produktów (będą one wycinane). Różne pozycje są o różnych rozmiarach zatem ich finalny koszt produkcji będzie różny w zależności od produkcji. Zastanawiam się czy Comarch posiada wszystkie podstawowe funkcje dzięki którym będziemy mogli rozdzielić składnik na poszczególne kartoteki Przykład. Robimy rozchód jednej sklejki, z tej sklejki zostało wyciętych 10 serduszek dużych (50% sklejki), 10 serduszek średnich (25% sklejki) oraz 20 serduszek małych (25% sklejki). Chcielibyśmy, aby koszt został podzielony odpowiednio i wytworzony towar został odpowiednio rozrzucony na poszczególne kartoteki przy pomocy rozchodów wewnętrznych i przyjęć wewnętrznych.

Aktualnie korzystam z SubiektGT gdzie jedyną możliwość jaką widziałem to stworzenie dokumentu rozchodu wewnętrznego na jedną sztukę potem przyjęcie wewnętrzne na jedną sztukę i dodanie odpowiednio kartotek ilościowo według produkcji i rozliczenie ręczne kosztów wyprodukowania, aby była równa wartości sklejki.

Być może wszystko da się zrobić na zasadzie kompletacji w zarządzaniu magazynem jednak chciałbym poznać zdanie osób korzystających/specjalistów, jaka droga w tym przypadku jest najlepsza. Produkcja nie jest zaawansowana, ponieważ mamy tylko jeden składnik.

tomasz.m
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2023, 15:54
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2023

Re: Prosta produkcja ze sklejki

Post autor: tomasz.m »

Jeśli w jednym zleceniu powstają trzy różne produkty to produkcja już nie jest taka prosta.
Do ogarnięcia w XL. Trzeba napisać odpowiednio technologię i przypisać odpowiednio wagi kosztów żeby do 1 szt. małego elementu nie przypisywał się taki sam koszt jak do szt. dużego elementu. Możesz też rejestrować odpad.

ODPOWIEDZ