Jeden lub oba dekrety są już rozrachowane wraz z rozliczenie

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Księgowość

Moderator: mikey

nowom
Posty: 20
Rejestracja: 27 sty 2009, 19:31
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 8.0 HR1

Jeden lub oba dekrety są już rozrachowane wraz z rozliczenie

Post autor: nowom »

Jak próbuję rozrachować dwa dekrety to pojawia mi się taki komunikat:
Operacja anulowana. Jeden lub oba dekrety są już rozrachowane wraz z rozliczeniem||Przyczyna:|Podczas wykonywania lub kasowania rozliczenia lub rozrachunku wystąpił błąd.

cdnxl 8.0 hr3

w poprzednich wersjach też tak było zawsze

Awatar użytkownika
zet
Posty: 36
Rejestracja: 07 maja 2008, 09:09
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jeden lub oba dekrety są już rozrachowane wraz z rozliczenie

Post autor: zet »

najprawdopodobniej jest tak jak w komunikacie, jeden z tych dokumentów posiada już rozliczanie, które blokuje rozrachunek. na przykład mamy bank na 100zl i FS na 100zl ale na FS jest już rozliczenie z innym bankiem na 50zl, program nie puści oczywiście takiego rozrachunku...
jak to nie pomoże to może być wina schematu... ale to inna bajka, u mnie 90% takich problemów to właśnie problem, który opisałem
polecam też biuletyn Comarchu na temat rozrachunków, wszystkie błędy w miarę są tam opisane.
"Maszeruj, albo giń"

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: Jeden lub oba dekrety są już rozrachowane wraz z rozliczenie

Post autor: STAY_PJE »

comarch wydał w tej kwestii specjalny biuletyn opisujący funkcjonalność rozliczeń i rozrachunków. Generalnie błąd ten występuje najczęściej w kilku przypadkach, których wyeliminowanie umożliwi dokonanie rozliczenia i rozrachunku:
1. jedna z płatności została odznaczona jako nie podlegająca rozliczeniu, lub
2. na dokumencie księgowym występują mieszane rozrachunki do tego dokumentu - część z nich jest wyłącznie rozrachowana (np z PK), część jest rozrachowana i rozliczona, lub
3. podczas predekretowania dokumentu użytkownik usunął konto rozrachunkowe i ręcznie dodał nową pozycję. powoduje to usunięcie połączenia pomiędzy płatnością dokumentu, a wynikowym rozrachunkiem (tabela cdn.zrodla).

ODPOWIEDZ