Porformy zakupu

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Księgowość

Moderator: mikey

Lilpri
Posty: 127
Rejestracja: 13 maja 2019, 11:04
Rola: Administrator CDN XL

Porformy zakupu

Post autor: Lilpri »

Hej,

Szukam rozwiązania problemu:
Wprowadzamy ZZ z towarami, które trzeba zamówić i opłacić. I księgowość potrzebuje informacji ile musi zapłacić (najlepiej w preliminarzu).
Myślałem, że zadeklarowanie płatności na ZZ pokaże ją w preliminarzu, niestety dalej jej nie widać.
Macie jakieś rozwiązanie na to? Faktury zaliczkowe nie wchodzą w grę, towar u nas jest kilka miesięcy po płatności.

sebek
Posty: 248
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:21
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Łódź/Częstochowa
Kontakt:

Re: Porformy zakupu

Post autor: sebek »

Witam,

Ja to u jednego swojego klienta zrobiłem tak, że jak takie zamówienie zakupu jest potwierdzone to powstaje wpis w Preliminarzu płatności. Na tej podstawie jest wykonywana płatność do klienta. Taka płatność nie jest księgowana.
Można też tutaj robić np. Notę memoriałową z odpowiednią dekretacją i księgowaniem na konta. Wtedy będzie pełny wgląd po stronie Płatności i Rozrachunków. To też trochę zależy od tego czy takie zapisy nierozliczone są na przełomie lat/okresów obrachunkowych oraz jak zapatruje się na to Księgowa.

Pozdrawiam.
Sebek.

Lilpri
Posty: 127
Rejestracja: 13 maja 2019, 11:04
Rola: Administrator CDN XL

Re: Porformy zakupu

Post autor: Lilpri »

Ok, to już wiem że się da coś takiego zrobić.
Pozostaje pytanie w jaki sposób ogarnąć aby do preliminarza wpadło 🙂
Podzieliłbyś się sposobem?

marceynowa
Posty: 341
Rejestracja: 29 lut 2008, 11:27
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Lokalizacja: Gdynia

Re: Porformy zakupu

Post autor: marceynowa »

Można skorzystać z zapisów preliminarza, ale ich obsługa jest dość uciążliwa. Nie widać też takich płatności na historii kontrahenta.

ODPOWIEDZ