Dokumenty różnic kursowych

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Księgowość

Moderator: mikey

mario
Posty: 73
Rejestracja: 11 wrz 2008, 11:07
Rola: Konsultant CDN XL

Dokumenty różnic kursowych

Post autor: mario »

Czytałem poprzedni temat o problemach z księgowaniem dokumentów różnicy kursowej, niestety u mnie występuje całkiem co innego. Otóż gdy próbuje zaksięgować dokumenty RK z automatu księgują mi się tylko niektóre lub żadne. Na nieksięgowanych dokumentach otrzymuję taki komunikat:

Kod: Zaznacz cały

"Na schemacie księgowym dokumentu różnicy kursowej konto rozrachunkowe dokumentu jest po niewłaściwej stronie"
Natomiast gdy wchodzę pojedynczo do każdego dokumentu i wybieram ten sam schemat - dokument księguje się bez problemu.

PS. W którym miejscu na nowych stronach walidowanych znajduje się możliwość wysłania zapytania do asysty? ;)

z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
"Nie mów że jesteś początkujący, początkujący byłeś 2 lata temu i nie ważne, że teraz umiesz tyle samo co wtedy"

piotru
Posty: 83
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:02
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 8.0 HR1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dokumenty różnic kursowych

Post autor: piotru »

mario pisze:Czytałem poprzedni temat o problemach z księgowaniem dokumentów różnicy kursowej, niestety u mnie występuje całkiem co innego. Otóż gdy próbuje zaksięgować dokumenty RK z automatu księgują mi się tylko niektóre lub żadne. Na nieksięgowanych dokumentach otrzymuję taki komunikat:

Kod: Zaznacz cały

"Na schemacie księgowym dokumentu różnicy kursowej konto rozrachunkowe dokumentu jest po niewłaściwej stronie"
Natomiast gdy wchodzę pojedynczo do każdego dokumentu i wybieram ten sam schemat - dokument księguje się bez problemu.

PS. W którym miejscu na nowych stronach walidowanych znajduje się możliwość wysłania zapytania do asysty? ;)

z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Jezeli chodzi o asyste dla klientow Xl to jezeli klient nie wykupi to niestety nie bedzie mial dostepu do asysty Najlepiej zapytac partnera obslugujacego

Co do roznic kursowych od zaplaty to temat jest dosc zlozony Trzeba zaczac od poczatku Roznica kursowa od zaplaty jest to roznica miedzy wartoscia w walucie sytemu ( tu PLN najczesciej ) dokumentu handlowego (FZ FS itd ) a wartoscia w walucie systemu kwoty zaplaty To determinuje ze ksiegowania w walucie systemu i walucie dokumentow sa rozne Mianowicie

Na kontach walutowych rozrachunkowych tworza sie dekrety w walucie jeden po CT drugi po DT ( w zaleznosci czy to zaplata czy otrzymane i czy to dokument naleznosci czy zobowiazania

Na kontach waluty systemowej korespondujacych z kontami walutowymi tworza sie dwa dekrety po stronie CT lub DT oraz jeden dekret po przeciwnej stronie

Oba te dekrety rozrachowuja sie pomiedzy soba odpowiednio Suma dekretow w walucie systemowej ma sie rownac sumie dekretow walutowych pomnozonej przez kurs

Niestety w wielu poprzednich wersjach CDN XL bylo szereg odstępstw od tej reguly co przysparzalo adminom i wdrozeniowcom bol glowy

Sytuacja ktora opisujesz wskazuje ze ktorys dekret RK jest nie po tej stronie ktora winna byc proponuje wejsc na schematy ksiegowe wejsc do schematow rk i przeanalizowac zgodnie z tym co napisalem powyzej

ODPOWIEDZ