Ulga na złe długi - 90 dni

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Księgowość

Moderator: mikey

mpietrzak
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2019, 16:43
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2018

Re: Ulga na złe długi - 90 dni

Post autor: mpietrzak »

Dziękuję wszystkim, za głos w sprawie, ale jak widzę oprócz rady z przejściem na 2019, nikt nic mądrego nie wymyślił w tej sprawie.
Jakiś pomysł jak uwzględnić przeterminowane płatności 90 dniowe w deklaracji VAT w XLu 2018.2.1 ?


Ps.
Pytanie co lepsze dżuma czy cholera ? 2018. 2.1 czy 2019 ?
Wszędzie kłopoty, a C ma Klientów w ….

Tommy29
Posty: 25
Rejestracja: 25 wrz 2013, 20:41
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2016

Re: Ulga na złe długi - 90 dni

Post autor: Tommy29 »

a co na to Twój "partner"?

Swiety_M
Posty: 381
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:05
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 8.0
Lokalizacja: Poznań, Września, Konin
Kontakt:

Re: Ulga na złe długi - 90 dni

Post autor: Swiety_M »

Właśnie, podejrzewam że Twój Partner ma już gotowe rozwiązanie i jest w stanie ci je udostępnić za jedyny kwadrylion PLN zwłaszcza jak jesteś pod ścianą... :mrgreen:
Marek Michałowski
www.tecado.pl
ERP/WMS/SFA
POZNAŃ - WRZEŚNIA

mpietrzak
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2019, 16:43
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2018

Re: Ulga na złe długi - 90 dni

Post autor: mpietrzak »

No właśnie Partner nie ma rozwiązania, a podobno Comarch "zastanawia "!!! się nad wprowadzeniem poprawki ...

Swiety_M
Posty: 381
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:05
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 8.0
Lokalizacja: Poznań, Września, Konin
Kontakt:

Re: Ulga na złe długi - 90 dni

Post autor: Swiety_M »

zmień partnera 8-)
Marek Michałowski
www.tecado.pl
ERP/WMS/SFA
POZNAŃ - WRZEŚNIA

elmiq
Posty: 1025
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:04
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ulga na złe długi - 90 dni

Post autor: elmiq »

Ja bym poszedł w trochę inną stronę - wg mnie komunikat błędu sugeruje problem przy odczycie z bazy, a nie przy samym sprawdzaniu warunków na poziomie interface (z tego co wiem, standardowo wyskakuje komunikat np. o tym, że dokument nie spełnia warunków VAT ZD, a nie błędy odczytu z tabeli). Na pewno tam jest wywoływana procedura CDN.KsiVATZD_ImportTRP, bo kiedyś już na to patrzyłem. Co więcej? Ciężko powiedzieć, bo nie mam akurat tej wersji żeby to sprawdzić, poza tym najlepiej by było zweryfikować to na żywym organizmie. Czasami zwykły babol programisty może przeszkadzać (np. w wersji 2019.0 nie wyświetlają się wszystkie rezerwacje pomiędzy centrami uprawnień, jak wejdzie się w pozycję zamówienia, bo programista w swoim zapytaniu zapomniał o przecinku i zamiast powiedzmy SELECT Kolumna1, Kolumna2, wyszło mu SELECT Kolumna1 Kolumna2, czyli alias i do interface czyta Kolumna1 jako null - taki trochę kabaret). Na pewno ktoś sprytny może Ci pomóc z tematem, zapewne nawet część kolegów z tego wątku.

Pozdrawiam,
Mateusz
Mateusz Świerkosz

http://elmiq.blogspot.com/

ODPOWIEDZ