Błąd podczas księgowania FAI

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Księgowość

Moderator: mikey

mario
Posty: 73
Rejestracja: 11 wrz 2008, 11:07
Rola: Konsultant CDN XL

Błąd podczas księgowania FAI

Post autor: mario »

Witam

Podczas próby zaksięgowania dokumentu FAI otrzymuje taki komunikat:

Kod: Zaznacz cały

Błąd sprawdzania tożsamości kont. Konta bilansowe i pozabilansowe jednego z rozrachowywanych dekretów nie są z tego samego okresu
Przeczytałem biuletyn C....cha, sprawdziłem opisane przez nich najczęściej spotykane problemy jednak nic mi to nie pomogło. Tożsamość kont jest napewno zachowana w stosunku do poprzednich okresów obrachunkowych (Wszystko pięknie widnieje na zakładce Tożsame). Daty dokumentu również nie mogą powodować problemu. Dodam że na istnieje jeszcze pare innych FAI wystawionych tego samego dnia na tego samego kontrahenta przy użyciu schematu zawierającego te same konta no i one zaksięgowały się normalnie. Ten błąd pojawia mi się przy 3-ch dokumentach

Pozdrawiam
"Nie mów że jesteś początkujący, początkujący byłeś 2 lata temu i nie ważne, że teraz umiesz tyle samo co wtedy"

Awatar użytkownika
pores
Posty: 254
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:53
Rola: Inny
Wersja: 2023
Kontakt:

Re: Błąd podczas księgowania FAI

Post autor: pores »

Ważne są nie tylko daty na dokumencie, który księgujesz ale też daty dokumentów z którymi one są rozliczone (skompensowane). Oczywiście wszystkie konta, zarówne te na, które zamierzasz (schemat zamierza) księgowac dany dokument jak i te, na które już zaksięgowano dokumenty rozliczające.

Ale... zdarzało mi się równiez mieć podobny problem pomimo, że nie znalazłem żadnych braków kont ani ich powiązań. A co ciekawsze: jeśli nie udawało się zaksiegować dokumentu, który był juz rozliczony z innym już zaksięgowanym to odksięgowywałem ten już zaksięgowany... po czym księgowałem te dokumenty w odwrotnej kolejności i wtedy działało:-)))) Albo... usuwałem rozliczenie... ksiegowałem... i ponownie rozliczałem... i tez działało.... czasami. Tak to bywa w tym systemie.
pozdrawiam

stefan poręba
http://www.dobrafarma.pl

mario
Posty: 73
Rejestracja: 11 wrz 2008, 11:07
Rola: Konsultant CDN XL

Re: Błąd podczas księgowania FAI

Post autor: mario »

Rzeczywiście usunięcie rozliczeń pomogło:))) WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC:)))
"Nie mów że jesteś początkujący, początkujący byłeś 2 lata temu i nie ważne, że teraz umiesz tyle samo co wtedy"

Awatar użytkownika
pores
Posty: 254
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:53
Rola: Inny
Wersja: 2023
Kontakt:

Re: Błąd podczas księgowania FAI

Post autor: pores »

Rozumiem, że po zaksięgowaniu udalo się to ponownie rozliczyć, bo jeśli nie to ta radość i podziekowania sa przedwczesne:-)
pozdrawiam

stefan poręba
http://www.dobrafarma.pl

mario
Posty: 73
Rejestracja: 11 wrz 2008, 11:07
Rola: Konsultant CDN XL

Re: Błąd podczas księgowania FAI

Post autor: mario »

Tak:) Na szczęście nie było żadnych problemów z rozliczeniem tak więć wielkie dzięki:)))
"Nie mów że jesteś początkujący, początkujący byłeś 2 lata temu i nie ważne, że teraz umiesz tyle samo co wtedy"

ODPOWIEDZ