Warunek w schemacie księgowania

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Księgowość

Moderator: mikey

Bruno
Posty: 1
Rejestracja: 06 wrz 2017, 12:54
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 8.0

Warunek w schemacie księgowania

Post autor: Bruno »

Witam.
Mam schemat księgowania dla faktur kosztowych według opisu analitycznego. Jednak dla kilku przypadków faktur chciałbym inaczej budować konto 5*
Dla tych faktur będzie taka sama zasada w opisie:
1. są to faktury zawsze opisane jako "transport do odbiorcy" (opis na zakładce ogólne i opis analityczny)
2. opis analityczny jest generowany konkretnym schematem opisu analitycznego
3. mpk i konto zawsze są takie same dla takiego dokumentu i tylko w tym przypadku 503 + 405-03

Cyz po którejś z powyższych cech, da się stworzyć warunek aby schemat korzystał z odpowiedniego wiersza budującego 5*? (nazwa "Centrum" to MPK u mnie w firmie)

5* dla wszystkich dokumentów generje sie według schematu:
SUB(KontoWymiaru('Centrum'),1,3)&'-'&SUB(KontoWymiaru('RK-2017'),2,2)&'-'&SUB(KontoWymiaru('Centrum'),8,3)
z warunkiem: OWE_Typ <> 3 and OWS_WMRID not in (select WMR_ID from cdn.Wymiary where WMR_RootID = 25999 and WMR_Typ = 3)

czyli w moim przypadku z opisu analitycznego mpk 503 i konta 405-03 jest to 500-05-503
(konta 5* są tutaj jakoś pogrupowane na zasadzie MPK 501-509 w grupie produkcja 500, MPK 520-529 w grupie sprzedaż 520, a mpk 550-559 w grupie zarząd 550)

w przypadku faktur za transport do odbiorcy chciałbym aby konto 5* budowało się tak: 520-05-503

Niestety chcąc skorzystać ze standardowych warunków w CDNXL, nie udało mi się zrobić żadnego działającego warunku a nie znam się na sql :(
czy ktoś pomoże?

ODPOWIEDZ