Brak nowych kont na opisie analitycznym

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Księgowość

Moderator: mikey

Innocenty
Posty: 19
Rejestracja: 02 mar 2017, 13:10
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Brak nowych kont na opisie analitycznym

Post autor: Innocenty »

Witam
Mam dziwny problem, z którego nie mogę pokonać....Od 2017r założylismy nowe konta kosztowe 429-03. Wcześniej były 02 i 04. Konta są oznaczone jako kosztowe i ustawione tak jak poprzednie konta. Mimo to w opisie analitycznym przy ksiegowaniu faktur w kolumnie kategoria są tylko 02 i 04 nie ma tych 03....Czy mogę liczyć na podpowiedz kogoś??? Wersja 2016.3.3

Monster
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2012, 09:04
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brak nowych kont na opisie analitycznym

Post autor: Monster »

W module księgowości zakładka Business Intelligence -> Wymiary analityczne. W definicji wymiaru, z którego korzystasz musi być na sztywno wpisany rok lub okres konta.

Coin
Posty: 396
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:17
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Brak nowych kont na opisie analitycznym

Post autor: Coin »

Obstawiam brak elementu w kategoriach nie w wymiarach analitycznych. KSIĘGOWOŚĆ--> Business Intelligence -> Kategorie

może być:
zakres dat na kategorii 429-03 albo wpisane na sztywno elementy z kontami 429-02 i 429-04 i brak nowego konta lub jeśli zakres kont wybierany jest poprzez warunek SQL to może być w zapytaniu odwołanie do poprzedniego okresu.
Pozdrawiam
Marcin Groszewski - ALTERPRO Sp. z o.o.
m.groszewski@alterpro.pl

Innocenty
Posty: 19
Rejestracja: 02 mar 2017, 13:10
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: Brak nowych kont na opisie analitycznym

Post autor: Innocenty »

Dzięki za odpowiedz
W wymiarach analitycznych mam tylko "5xx" o podział "5"
Ale znalazłem "4" w kategoriach kosztowych.. i tam rzeczywiście pod 429 nie mam tych nowych 03 tylko...nie moge dodac (mam nie aktywne dodawanie podkategorii) mimo przydzielonej licencji...hmm???

Innocenty
Posty: 19
Rejestracja: 02 mar 2017, 13:10
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: Brak nowych kont na opisie analitycznym

Post autor: Innocenty »

Zrobiłem na samym 429 "Materializuje wymiar" i wtedy wpadły te 429-03. Dziękuje za podpowiedz. Temat do zamknięcia

ODPOWIEDZ