Wymiana dokumentów pomiędzy XL-em, a Optimą

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, obiekty COM .NET

Moderator: mikey

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Wymiana dokumentów pomiędzy XL-em, a Optimą

Post autor: STAY_PJE »

Czy znacie jakieś sprawdzone metody wymiany danych pomiędzy XL-em, a Optimą?
Chcę uzyskać funkcjonalność, która umożliwi mi eksport faktur sprzedaży z XL-a i import do postaci faktur zakupu w Optimie.

Klient nie posiada licencji na ECOD więc ta metoda odpada. Liczę, że da się to zrobić tańszym kosztem, niż zakup licencji na ECOD.

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: Wymiana dokumentów pomiędzy XL-em, a Optimą

Post autor: STAY_PJE »

Rozważyłem już opcję zakupu licencji ECOD ale poza samą licencją na import i eksport dokumentów trzeba jeszcze w XL-u kupić platformę dla ECOD, co dla samej wymiany danych wydaje się kosztem dość znaczącym. Wracam więc do tematu stworzenia tego mechanizmu samodzielnie.

Chcę skorzystać z obiektów COM. W samej Optimie sporo jest gotowych przykładów w formacie js importu dokumentu z pliku tekstowego. Czy ma ktoś może przykład rozwiązania importu danych z bazy SQL?

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: Wymiana dokumentów pomiędzy XL-em, a Optimą

Post autor: STAY_PJE »

Z większością już sobie poradziłem ale pozostał mi jeden główny problem - podłączenie do bazy danych. Może wie ktoś jak trzeba ustawić connection string żeby skrypt wywołujący COM z poziomu Optimy potrafił podłączyć się do bazy danych SQL. W tej chwili używam:

Kod: Zaznacz cały

		sqlConn.Provider  = "SQLOLEDB"
		sqlConn.ConnectionString = "Data Source=serwer\instancja;Initial Catalog=CDN_DEMO;User ID=sa;Password=haslo;"
ale po kilku sekundach dostaję komunikat:
Połączenie z serwerem SQL zostało utracone. Konieczne jest ponowne uruchomienie programu. Jeżeli problem będzie się powtarzał się skontaktuj się z administratorem sieci.

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: Wymiana dokumentów pomiędzy XL-em, a Optimą

Post autor: STAY_PJE »

Problem rozwiązany więc odpowiem sobie sam. Czasem trafiam na swoje odpowiedzi szukając rozwiązania jakiegoś problemu.
Po prostu connection string do bazy zewnętrznej ani nawet tej samej bazy nie działa w zakresie COM. Można się tylko odwołać do bazy lokalnej za pośrednictwem właściwości Connection klasy Session.

Kod: Zaznacz cały

sqlConn = Session.Connection

pablon16
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2010, 15:37
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 10

Re: Wymiana dokumentów pomiędzy XL-em, a Optimą

Post autor: pablon16 »

Dzień dobry
Stoję własnie przed podobnym problemem. Potrzebuję również zrobić lub kupić export-import z CDNXL do Optimy.W grę wchodzą FS i FSK. Byłbym zainteresowany współpracą.

Pozdrawiam
Paweł Nowak

ODPOWIEDZ